BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı, TEOG Sınavı Öncesi Karlıova’da Okul Müdürleri İle Toplantı Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı Karlıova ilçesinde görev yapan Okul müdürleri ile İlimizde 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Merkezi Sistem Ortak Sınavlar hakkında toplantı yaptı.
Sarı, TEOG Sınavı Öncesi Karlıova’da Okul Müdürleri İle Toplantı Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı Karlıova ilçesinde görev yapan Okul müdürleri ile İlimizde 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Merkezi Sistem Ortak Sınavlar hakkında toplantı yaptı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI’nın başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Ali Yıldız, Şube Müdürleri ve İlçe’de görev yapan okul Müdürlerinin katılımı ile 12 Kasım 2014 Çarşamba günü Karlıova İlçesinde yapıldı.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sarı; İlimizde 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Merkezi Sistem Ortak Sınavlar ve 2013-2014 öğretim yılının değerlendirildiği toplantıda gayretli çalışmalarından dolayı Okul Müdürlerine teşekkür eden Sarı, ayrıca Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu İngilizce öğrenmeni Derya Işıldak’a TEOG sınavlarına hazırlık kursu ve ders dışı zamanlarda öğrenciler ile birebir ilgilenmesinden ve  gösterdiği gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi. Toplantıda söz alan Okul Müdürleri görüş ve önerilerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’ya iletti.

Sarı toplantıda 26-27 Kasım 2014 tarihinde yapılacak olan Temel eğitim’den Orta Öğretime Geçiş (TEOG )  sınavının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için uygulanması gereken kurallar ve, sınav güvenliği ile başarıyı artırıcı önlemler hakkında ilgili okul müdürlerine, bilgi verdi.

Sarı, yapılması gerekenler ve sınavla ilgili alınması gereken güvenlik tedbirlerinin titizlikle uygulanması konusunda talimatlar vererek, “İnşallah 26-27 Kasım’da gerçekleştireceğimiz sınavımız güvenli bir şekilde devam eder, güvenli bir şekilde de sonuçlandırırız. Sınava girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi ve toplantının İlçemiz için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Gerçekleştirilen toplantının ardından Anadolu Kız Meslek Lisesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI yemekhanede öğrencilerle birlikte öğlen yemeği yiyerek, pansiyon, yemekhane ve kütüphanede incelemelerde bulunan Sarı,  Ziyaret ettiği okullarda sınıfları gezerek ve öğrencilerle sohbet eden Sarı 8. sınıflar öğrencilerine girecekleri sınavlarla ilgili tavsiyelerde bulundu.

Sarı, "Velilerinize bizden selam götürün. Çocuklarını merak etmesinler. Sizler de ailelerinizi mahcup etmeyin. Belirlediğiniz hedeflerinize ulaşmak için çok çalışın ve başarılı olun" dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz daha sonra Toklular İlkokuluna geçerek burada okulla ilgili Okul Müdüründen ve öğretmenlerden bilgi alarak sohbet etti. Karlıova İlçesi ve il genelinde okulların başarı seviyesini yükseltmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade ederek, desteklerinden dolayı Okul Müdürleri ve öğretmenlere teşekkür etti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.