BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı ; Tek Bir Gencimizi Bile Kaybetme Lüksümüz Yok.

Sarı; İlimizin Eğitimdeki başarısının arttırılması için öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda mesleki eğitimin genel durumu ele alındı.
Sarı ; Tek Bir Gencimizi Bile Kaybetme Lüksümüz Yok.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Suna katılımıyla Akademik başarının arttırılmasına yönelik olarak 23.03.2015 tarihinde İlimizde görev yapan tüm Mesleki Eğitim öğretmenleri ile Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tecrübe paylaşım toplantısı yaptı.

Sarı; İlimizin Eğitimdeki başarısının arttırılması için öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda mesleki eğitimin genel durumu ele alındı. Ayrıca okullar ders bazında da değerlendirilerek başarının arttırılması gerektiği vurgulandı. Mesleki eğitimle ilgili akademik olarak yapılanlar ve mesleki eğitimin geliştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Sarı; Toplantıda bir yandan iş dünyasının mesleki eğitime ilişkin beklentilerinin, yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin, veli, öğrenci ve öğretmenlere yönelik tavsiyelerinin alınması, diğer yandan da eğitimcilerin mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sunduğu güncel imkânları, güncel sorunları ele alarak çözüm üretmemiz gerekiyor dedi.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarımızda okuyan öğrencilerimizin meslekleriyle ilgili uygulama yapabilmeleri, becerilerini geliştirmeleri için öğrencilerimiz sektörde hizmet veren işletmelerde uygulama yapabilmektedir. İşletmelere uygulamaya giden bu öğrencilerimizin takibi en iyi şekilde yapılmalı, uygulamalı eğitimlerin daha sağlıklı ve verimli yürütülebilmesi için ilgili işletmelerle iletişim sağlanmalıdır. Müdürlük olarak amacımız öğrencilerimizin, sektörün istediği ve onların taleplerine cevap verebilecek nitelikte yetişmesidir. Gelişmelere ayak uydurabilen, toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalifiye eleman yetiştirmek amacına yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz yenilikleri takip eden, örnek model oluşturacak projeler üretebilecek potansiyele sahip bireyler yetiştirme gayreti içerisindeyiz.

Sarı, Bizim eğitim alan ve alması gereken tek bir gencimizi bile kaybetme lüksümüz yok. Biz bir tek çocuğumuzu bile sokağa ve onun tehlikelerine bırakamayız. Mesleki eğitimi, sokağa gitme riskiyle karşı karşıya olan gençlerimiz için, bir fırsata dönüştürebiliriz. Bu nedenle siz öğretmenlerimize ve okul yöneticilerine önemli görevler düşmektedir.

Sarı toplantıda bir araya geldiği öğretmenlerin sorunları, istekleri, çalışmaları hakkında değerlendirmelerini dinledi. Öğretmenlere, onlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İlimizde mesleki eğitim hizmetlerinin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, öğretmenlere toplantıya katıldıkları için teşekkür etti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.