BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Solhan YBO’da Öğrenciler ile Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı okulu gezdikten sonra pansiyona geçerek öğrencilerle birlikte sabah saat 7’de kahvaltı yaptı. Kahvaltıda öğrenciler ile sohbet eden Sarı
Sarı; Solhan YBO’da Öğrenciler ile Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Solhan Yatı Bölge Ortaokulunu  ziyaret etti.Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’ya  İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ve Şube Müdürümüz Ömer Abdulaziz Döger eşlik ederken, Solhan YBO Müdürü Abdulvahap Salcan’dan okul hakkında bilgiler aldı. Okuldaki spor salonu kütüphane ve sınıfları dolaşan Sarı, okulu çok beğendiğini söyleyerek, okul yönetimini tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı okulu gezdikten sonra pansiyona geçerek öğrencilerle birlikte sabah saat 7’de kahvaltı yaptı. Kahvaltıda öğrenciler ile sohbet eden Sarı eskiye göre yeni dönem öğrencilerinin çok şanslı olduğunu söyleyerek, öğrencilerin olanakları iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti. Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilere tavsiyelerde bulunarak şöyle konuştu: ‘’ Günümüz şartlarında sizler gerçekten çok şanslınız. Sizlere karşı ilgi duyan, önem veren Öğretmenleriniz var. Size sunulan imkanlar karşısında bizim de sizden beklentilerimiz var. Çok çalışarak hepinizin iyi yerlerde olmasını istiyoruz. . Sizlerle burada kahvaltı yapıp, sohbet etme imkanı bulduğum için de mutluyum.

Sarı öğrencilere bol bol kitap okuma konusunda ve TEOG sınavları ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Sizlerin sıkıntılarınızı dile getirmek, sizlerin soru ve önerilerinizi almak adına  bir araya geldiğimiz bu kahvaltının  çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Sosyal medya malumunuz günümüzde çok etkili bir araç haline geldi. Hepiniz sosyal medyanın zararlı yönlerine karşı dikkatli olun. Sosyal medyayı etkin bilgi paylaşımı özelliğiyle olumlu şekilde kullanmalısınız.

Öğrenciler Kahvaltıda İl Milli Eğitim Müdürümüze sorular sorarak bilgi aldılar. Soruların ardından Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kahvaltı sonrası YBO öğretmenleri ile bir araya geldi burada öğretmenler ile sohbet eden Sarı, öğretmenlerin sorunlarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundu. Öğretmenlere tavsiyelerde bulunarak önemli olanın Öğrencileri hayata hazırlamak olduğunu söyleyen Sarı, bugün buraya öğrencilerimizle kahvaltı yapmaya geldik, siz öğretmenlerimizi de işlerinin başında görmek bizleri mutlu etti. Yatılı okullarımız devletimizin en hassas olduğu yerlerdir diyen Sarı, öğrencilerimizi geleceğe hazırlamanın döneleri burada veriliyor, ben öğrencilerin gözündeki ışığı, okula gelmelerindeki heyecanı gördüm. Sizlerde her gün okula bir umutla, farklı bir tespitle gelin şeklinde konuştu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.