BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Solhan İlçesi Köy Okullarını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI beraberinde Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feyzi Aktaş ile birlikte Solhan İlçesi köy okullarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sarı; Solhan İlçesi Köy Okullarını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI beraberinde Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feyzi Aktaş ile birlikte Solhan İlçesi köy okullarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlimizde görev yapan öğretenlere Moral Ve Motivasyon kapsamında Solhan İlçesi Şimşir Pınar İlkokulu, Eşmetaş İlkokulu, Elma Sırtı İlkokulu, Kırık Aşağı Otluca ilkokulu, Tarhan İlkokulu, Asmakaya İlkokulu ve Asmakaya Bozkar  İlkokullarını ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz, okullarda incelemelerde bulunarak, ziyaret ettiği okullarda sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Okul ziyaretlerinde İdareci ve öğretmenlerle sohbet eden Sarı. Öğrencilerin durumları ve okullar hakkında bilgi alarak, öğretmenlerin eğitim ve öğretimde kalitenin artırılması hususunda özveri göstermeleri gerektiğini belirtti.

Sarı ziyaretinde Okulların fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgiler alırken, köy okullarında fedakarlık örneği göstererek görev yapan Öğretmenlere, sınıflardaki tertip, düzen, temizliğiniz, köylüyle olan yakın diyaloğunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Aynı azim ve hevesle çalışmanızı bekliyor, başarılarınızın devamını diliyorum" diyen Sarı, ziyaret ettiği tüm okullarda öğrencilere kırtasiye malzemesi, hikaye kitapları ve oyuncaklar hediye etti.

Sarı, Bingöl’ün gidilmedik noktası bırakmamaya çalışarak İlimizi en ücra noktasına kadar ziyaret etmeye çalışıyoruz. Bugün de Solhan ilçesine bağlı Şimşir Pınar İlkokulu, Eşmetaş İlkokulu, Elma Sırtı İlkokulu, Kırık Aşağı Otluca ilkokulu, Tarhan İlkokulu, Asmakaya İlkokulu ve Asmakaya Bozkar  İlkokullarını ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde şunu gördük öğretmenlerimiz görevlerinin başında, öğrencilerimiz eğitimlerini sürdürüyorlar. Amacımız gidilmedik yer kalmadan, okullarımızı ziyaret edip, velilerimizin hal hatırını sormak, öğretmenlerimize destek olmak, moral vermek ve eğitimin kalitesini artırmaktır diyen Sarı, İlimizde okulları ziyaret edip sorunları yerinde görerek tespit ettiklerini aktaran Sarı, "Özellikle köy okullarımızda eğitim ve öğretimin aksamaması ve öğrencilerin daha kaliteli eğitim almaları için yoğun çaba harcıyoruz. Amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim ortamı sunmak ve eğitim kalitesini artırmaktır" dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, köy okulları ziyaretinin akabinde, Solhan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği dikiş nakış sergisi gezdi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.