BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Sizler Toplumun Rahmet ve Bereket Kaynağısınız.

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı yayınladığı mesajda
Sarı; Sizler Toplumun Rahmet ve Bereket Kaynağısınız.

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı yayınladığı mesajda, doğuştan veya daha sonradan bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma halinin, her insanın karşılaşabileceği durumlardan biri olduğunu belirterek, engellilerin normal bir hayat sürmelerinin ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olabileceğini ifade etti.

Engellilerin yaşadığı problemlerin bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabası ile çözülebilecek bir sorun olduğunu hatırlatan Sarı, “Engelli vatandaşlarımız için normal hayat standardını temin etmek, toplumsal duyarlılıkla mümkündür.

Unutulmamalıdır ki asıl engelliler, karşılarına çıkan engeli aşamayanlardır. Hayatı paylaşmak için herhangi bir engel yoktur. Bu noktada eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarınızın farkındayız. Sizlerin toplumumuzun rahmet kaynağısınız. Bu farkındalıkla sizler için ülkemizin tüm fertlerinin bilinçlendirilmesi önceliklerimiz arasındadır.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İlimizde 120 öğrencimizin özel eğitim gördüğü 2 Özel Eğitim İş Uygulama okulu, 17 işitme engelli öğrencimizin eğitim gördüğü işitme engelliler ilk okulu ve ortaokulu, 1140 öğrencimizin özel eğitim gördüğü 7 Rehabilitasyon merkezi ve 85 öğrencimizin eğitim gördüğü 23 özel eğitim sınıfımızla İlimizde hizmet vermekteyiz. Ayrıca İl genelinde 204 özel öğrencimiz Taşımalı eğitim kapsamında eğitim gördüğü okullara taşınmaktadır.

Sarı; Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her vatandaşımızın eğitim hakkının olduğu ilkesinden yola çıkarak, engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı göstermekteyiz. Engelli öğrencilerimizin yeterlilikleri ve yapabildikleriyle değerlendirilebilmeleri ve kendilerini toplum içinde ifade edebilmelerine yönelik adımları atabilmelerinin onların mutluluğu için temel koşul olduğunun bilincindeyiz.

10–16 Mayıs arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinliklerinin öncelikli amacı da, insanlarda bu bilinci ve duyarlılığı oluşturmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin kalkmasını ve daha sağlıklı bir yaşam standardına kavuşmalarını temenni ediyorum.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.