BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Öğretmen ve Öğrencilere Tablet Dağıttı.

Bingöl’de Fatih Projesi kapsamında Karşıyaka Anadolu Lisesi ve Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine tablet dağıttı.
Sarı; Öğretmen ve Öğrencilere Tablet Dağıttı.

Fatih Projesi kapsamında Bingöl Karşıyaka Anadolu Lisesi ve Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’inde Öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı. Okulun bütün öğretmenlerine ve  tüm 10. Sınıf Öğrencilerine toplam 259 tablet dağıtıldı Tablet dağıtımını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI Fatih Projesinin hedeflerini anlatarak tabletlerin ders içeriklerini ile donatılmış  birer kaynak olarak kullanılmasının projenin amacına uygun kullanılması gerektiğini söyledi.

Bingöl’de Fatih Projesi kapsamında Karşıyaka Anadolu Lisesi ve Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine tablet dağıttı.

Bingöl’de Milli eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıtımı yapıldı.

Tablet bilgisayar dağıtımı dolayısıyla Karşıyaka Anadolu Lisesi ve Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’indeki dağıtım törenine , İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sarı; “Bingöl Türkiye’deki 81 il arasında eğitim öğretim alanında başarısını sürdürüyor. Sevgili gençler bugün çok önemli bir program için buradayız. Bu hizmetlerin hepsi sizin için yapılıyor. Çok okumalısınız. Çok çaba sarf etmelisiniz. Araştıran, kendini geliştiren bireyler olmadığınız sürece üniversite bittikten sonra işsizler ordusuna katılırsınız. Bugün 259 tablet dağıtıyoruz. Bu tabletlerimizle eğitim öğretim amaçlı olarak başarımızı artırmayı hedefliyoruz. Kendinizi teknolojik anlamda da iyi yetiştirirseniz sizi kimse tutamaz. Bingöl sadece ortaöğretimde değil, okul öncesinde, ilkokulda, ortaöğretim ve mesleki eğitimde söz sahibi olma yolunda bir şehir. TEOG sınavına ve LYS-YGS sınavlarına giren öğrencilerimize Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile destek veriyoruz amacımız elinden ve dilinden zarar gelmeyen bir nesil yetiştirmektir diyen Sarı, konuşmaların ardından öğrenci ve öğretmenlere tablet dağıttı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.