BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Öğretmen, Eğer Kendisi Öğrenciye Örnek Olabiliyorsa O Zaten Çocuk İçin Çok Önemli Bir Rehberdir

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Genişletilmiş Zümre Öğretmenler Toplantısı, Karşıyaka Anadolu Lisesi, İMKB Bingöl Anadolu Lisesi ve Mevlana Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Şube Müdürleri ile ildeki fizik, kimya ve biyoloji öğretmenleri katıldı.
Sarı; Öğretmen, Eğer Kendisi  Öğrenciye Örnek Olabiliyorsa O Zaten Çocuk İçin Çok Önemli Bir Rehberdir

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Genişletilmiş Zümre Öğretmenler Toplantısı, Karşıyaka Anadolu Lisesi, İMKB Bingöl Anadolu Lisesi ve Mevlana Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Şube Müdürleri ile ildeki fizik, kimya ve biyoloji öğretmenleri katıldı.

Toplantıda öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan Sarı, bu sene geçen yılki başarının üzerine çıkılması gerektiğini söyledi. Geçen yılki başarının yakalanmaması durumunda başarısız olacaklarını ifade eden Sarı,“Bu sene, geçen yıl ki başarının mutlaka üzerine çıkmalıyız. Eğer, biz bu sene geçen seneki başarının üstüne çıkamazsak, başarılı olduğumuzu ifade edemeyiz. Başarı alkışlanacak bir sonuçtur, başarısızlık alkışlanacak, övülecek, takdir edilecek bir durum değildir. Başarı sağlıklı insanların da arzu etmesi gereken, talep etmesi gereken bir şeydir. Özel hayatımızda başarısız olmayı arzu eden kimse yoktur. Onun için biz sizlerden, size teslim etmiş olduğumuz öğrenciler için derse gelmeden önce çalışarak derse girmenizi istiyoruz. Sadece ders çalışma yükümlülüğü öğrenciye ait değil. Sizler de çalışacaksınız, öğrenci de çalışacak, anne, baba da onları motive edecek.

Biz çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlar ekonomik sınıflarını öyle atlayacaklar” dedi.

Öğretmenlerin değerler eğitimi vermesi gerektiğini ifade eden Sarı; “Çocuklarımızın matematik, fizik, kimya öğrenmesi kadar çok daha önemli bir konu var. O da değerler eğitimidir. Hiçbir öğretmen arkadaşımız ‘ben sadece fizik, kimya öğretmekle görevliyim, dememelidir bunun yanında değerler eğitimini de çocuklarımıza aşılamalıdırlar.

Öğretmen, eğer kendisi, haliyle öğrenciye örnek olabiliyorsa o zaten çocuk için çok önemli bir rehberdir. Öğretmen bir defa, temiz, dürüst, nezaketli ve kibar olmalıdır. Zaten bu söylediğimiz öğretmen vasfı değil, insan olmanın vasfıdır. Güler yüzlü, tatlı dilli olacağız. Güler yüzlü, tatlı dilli öğretmenler, çocukları tarafından, öğrencileri tarafından sevileceğinden dolayı başarıya ulaşmak çok daha kolaydır” diye konuştu.

Eğitim seviyesinin yükseltilmesinin planlı, koordineli, eşgüdümlü ve projeli bir şekilde idareci ve öğretmenlerin üstün gayretleriyle gerçekleşeceğini ifade eden Sarı, bu anlamda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydetti.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’nın, konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerileri dinlendi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.