BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Lise Öğrencilerimiz Tercihlerini Seçmeli Matematikten Yana Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı; “İlimizde en çok tercih edilen dersin Matematik olduğunu belirtti. Sarı, İlimizde 3 bin 595 öğrencimiz bu dersi tercih etmiş.
Sarı; Lise Öğrencilerimiz Tercihlerini Seçmeli Matematikten Yana Yaptı.

Sarı yaptığı açıklamada;

İlimizdeki liselerde eğitim gören öğrencilerimiz seçmeli ders tercihlerini yaptı. Liselerimizde 3 bin 595 öğrenci ile en çok seçmeli matematik tercih edildi. 3 bin 313 öğrencinin tercihi ile Hz. Muhammed’in Hayatı ikinci sırada, 2 bin 661 öğrenci ile Demokrasi ve insan Hakları üçüncü , 2 bin 585 öğrenci ile Dil ve Anlatım dördüncü, 2 bin 221 öğrenci ile Kur’an-ı Kerim beşinci sırada yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı; “İlimizde en çok tercih edilen dersin Matematik olduğunu belirtti. Sarı, İlimizde 3 bin 595 öğrencimiz bu dersi tercih etmiş. En çok Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 489 öğrencimiz bu dersi seçmiştir dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının, 4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte seçmeli ders uygulamasının başladığını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, İlimizde lise istatistiklerini açıklayarak, tercihlerin öğrenci ve veliler tarafından internet ortamında yapıldığına dikkat çekti.

Seçmeli dersler, bakanlığımızın çıkartmış olduğu genelge doğrultusunda Veliler ve öğrenciler tarafından sistem üzerinden seçimler yapıldı. Seçmeli derslerle ilgili insiyatifin tamamen öğrenci ve velilerde olduğunu söyledi.

Sarı; liselerimizde okuyan öğrencilerimiz en çok seçmeli matematiği tercih etti

Sarı, ilk beş dersi şu şekilde sıraladı; “İlimizde seçmeli derslerle ilgili olarak İl genelinde üçüncü kademede 50 dersimiz seçmeli ders olarak tercih edilmiş. Bunlardan 3 bin 595 öğrenci ile en çok seçmeli matematik tercih edildi. 3 bin 313 öğrencinin tercihi ile Hz. Muhammed’in Hayatı ikinci sırada, 2 bin 661 öğrenci ile Demokrasi ve insan Hakları üçüncü ,2 bin 585 öğrenci ile Dil ve Anlatım dördüncü, 2 bin 221 öğrenci ile Kur’an-ı Kerim beşinci sırada yer aldı. Dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.