BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Karlıova’da Lise Öğretmenleri İle Biraraya Geldi.

  Sarı; Lise öğretmenleri ile Değerler Eğitimi, Medya Okur Yazarlığı, Kitap Okuma Yazma ve Akademik Başarıyı arttırmaya yönelik olarak 13.03.2015 tarihinde Karlıova’da görev yapan tüm Lise Öğretmenleri ile  Karlıova Kaymakamlığı  Toplantı Salonunda bir araya geldi.  
Sarı; Karlıova’da Lise Öğretmenleri İle Biraraya Geldi.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım projesi katmanlarından olan Değerler Eğitimi, Medya Okur Yazarlığı, Kitap Okuma Yazma ve Akademik Başarıyı arttırmaya yönelik olarak 13.03.2015 tarihinde Karlıova’da görev yapan tüm Lise Öğretmenleri ile Toplantı yaptı.

Sarı; Lise öğretmenleri ile Değerler Eğitimi, Medya Okur Yazarlığı, Kitap Okuma Yazma ve Akademik Başarıyı arttırmaya yönelik olarak 13.03.2015 tarihinde Karlıova’da görev yapan tüm Lise Öğretmenleri ile  Karlıova Kaymakamlığı  Toplantı Salonunda bir araya geldi.

Toplantıya Şube Müdürü Serhat Aran, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Ali Yıldız ve  Lise öğretmenleri katıldı. Okulların sıkıntılarını ve öğrencilerin başarılarının nasıl arttırılacağını görüşen Sarı okullarda Akademik başarıyı ve verimliliği arttıracak konuların üzerinde önemle durulması gerektiğini kaydederken öğretmenlerden okulları hakkında bilgi alan ve taleplerini dinleyen Sarı bu tür toplantıları sıklıkla yapacağını ifade etti

Kaymakamlık toplantı salonunda bir araya geldiği lise öğretmenlerine yönelik olarak "Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir diyen Sarı, Bu nedenle yaptığımız her eylemin sonucunu ancak ölçerek değerlendirebiliriz. Ne yaptığımızı, ne yapmamız gerektiğini, nereye vardığımızı ancak ölçerek öğrenebiliriz. Akademik başarıyı yakalamak için zaman zaman öğrencilerimizin kazanımları ne derecede öğrendiklerini tespit etmeye çalışmalıyız. Bilgiye sahip, sahip olduğu bilgiyi teknolojiye çeviren ülkeler, hızlı bir şekilde diğer ülkelerin önüne geçmektedir. Şimdi artık el ele vererek, İlimizde Akademik Başarı çıtasını yükseltmemizin zamandır" dedi.

Öğrencilerin Akademik başarı oranlarını artırabilmek için özellikle onlara yönelik projeler üretilmesini isteyen Sarı, İlimizdeki öğrencilerin daha kaliteli eğitim alması, Akademik başarı seviyesinin yükseltilmesinde öğrencilerin Medya okur yazarlığı, kitap okuma yazma sosyal ve kültürel yaşantılarının zenginleştirilmesi konusunda neler yapılabileceği üzerinde durulması gerekli. Öğrencilerimizi İlkokul çağından başlayarak medyaya eleştirel bakabilen, bilinçli alıcılar olarak yetiştirmeyi hedeflemeliyiz diyen Sarı, Bireyler var olan gerçeklik ile medyada sunulan gerçeklik arasındaki farkı ne kadar erken yaşta öğrenip idrak etmeye başlarlarsa, medyanın üzerlerindeki olumsuz etkilerini de o ölçüde aza indireceklerdir.

Öğrencilerimizin Akademik başarının yanında, milli, manevi ve insani değerlere sahip olarak yetişmeleri de çok ama çok önemlidir. Bu nedenle Değerler Eğitimine büyük vermeliyiz. Bu konuda öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Biz bir aileyiz ve her zaman için sizin yanınızdayız. Hep beraber güzel şeylere vesile olabilirsek ve insanımızın hayır duasını alabilirsek ne mutlu bize" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, toplantıya katılan ve eğitim öğretim çalışmalarını yürüten bütün lise öğretmenlerine teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.