BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı Kalencik YBO’da Öğrencilerle Kahvaltı Yaptı

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Şube Müdürü Serhat Aran ile birlikte  sabahın erken saatlerinde ziyaret ettiği Karlıova Kalencik Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrencilerle birlikte kahvaltıda buluştu.
Sarı Kalencik YBO’da Öğrencilerle Kahvaltı Yaptı

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Şube Müdürü Serhat Aran ile birlikte  sabahın erken saatlerinde ziyaret ettiği Karlıova Kalencik Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrencilerle birlikte kahvaltıda buluştu. Sarı, okul yemekhanesinde açık büfenin arkasına geçip kahvaltı sırasına giren öğrencilere eliyle servis yaptı.

Sabah 07:00’da kahvaltı saatinde Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’yı yemekhane salonunda gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemediler. Sarı öğrencilere “ Bende bu sabah nerede kahvaltı yapayım diye düşünürken en iyi yerin sizlerin yanı olacağını düşündüm. Sizlerle bu sabah kahvaltıda beraber olmak beni mutlu edecek “dedi. Milli Eğitim Müdürümüz Sarı daha sonra çocuklarımızla birlikte kahvaltı sırasına girerek kendileri ile birlikte kahvaltı yaptı.

Sarı; öğrencilere kahvaltının, düzenli ve sağlıklı beslenmenin öneminden bahsederek hergün düzenli kahvaltı yapmalarını, her sabah süt içmelerini ve sağlıksız gıda ürünlerinden uzak durmalarını istedi.

Kahvaltıda öğrencilerin sorunlarını dinleyip, sohbet de eden Sarı, "Burada devletimizin sağladığı imkanları gördük. Pansiyonlarda sunulan hizmet standardını çok iyi duruma geldiğini beraber görmüş olduk" dedi.

Sizlerde takdir edeceksiniz ki okulumuz her imkanı ile çok güzel bir okul. Burada her türlü imkan bulunmakta ve en önemlisi bizler sizlerin yanınızdayız bir eksiğiniz bir probleminiz olduğunda size sadece bir telefon kadar uzağız. Şu an hepiniz gençsiniz şimdiki çalışmalarınızın karşılığını yarın gerçek hayata atıldığınız zaman alacaksınız. Sizleri ileride amir , müdür, vali statülerinde güzel yerlerde görmek bizleri çok mutlu edecek. Bizim zamanımızda imkanların kısıtlı olması sebebiyle böyle imkanlar yoktu. Sizler bu konuda şanslısınız ve bu şansınızı iyi değerlendirmenizi istiyorum. Sizlerin burada mutlu olması bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Sarı; Kahvaltının ardından beraberindekilerle birlikte okulu gezerek fiziki yapı ve donanımı ile ilgili incelemelerde bulundu. Daha sonra, idareci, öğretmenler  ile bir araya gelerek, okulun ve öğretmenlerin sorunlarını dinledi ve giderilmesi konusunda çözüm yollarına gidileceğini belirtti.

Öğretmen ve Öğrencilere başarılı bir ders yılı dileyerek okuldan ayrılan Sarı Kalencik YBO ziyaretinin akabinde Karlıova Taşlıçay ve Kargapazarı Ortaokullarını ziyaret ederek öğrenci ve öğretmen ile bir araya geldi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.