BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; İşitme Engelli İlk ve Ortaokulu İlimize Hayırlı Olsun.

Milli Eğitim Müdürümüz SARI, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde İşitme engelli olan öğrenciler için Karşıyaka mahallesinde Bingöl İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu  açılacaktır.
Sarı; İşitme Engelli İlk ve Ortaokulu İlimize Hayırlı Olsun.

Milli Eğitim Müdürümüz SARI, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde İşitme engelli olan öğrenciler için Karşıyaka mahallesinde Bingöl İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu  açılacaktır. İlimizde yeni açılacak İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulumuzda  19 işitme engelli öğrencimiz eğitim alacaktır.

İlimizde açılacak olan Bingöl İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu  ilimizde ilk olma özelliğini taşıyor. Bingöl İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulunun açılması ile artık ilkokul ve ortaokul seviyesindeki işitme engelli engelli öğrencilerimiz eğitim alabilecek, hayata tutunabilecek ve kendilerini daha rahat ifade edebileceklerdir.

Sarı, Engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak İlimizde gerekli yatırımlar konusunda desteklenen özel eğitim hizmetlerinin yaygınlaştırılması çalışmalarımız artarak devam etmektedir. İlimizde açılan özel eğitim İş Uygulama Merkezine ek olarak işitme engelli öğrencilerimizin mağdur olmamaları için İlimizde İşitme engelli öğrencilerin yararlanacağı Bingöl İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulunun ilimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.