BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI; İlimize Zazaca Öğretmeni Atandı.

  SARI; Türkiye genelinde Zazaca diline ayrılan 3 kadrodan ikisinin Bingöl’e atandığını belirtti.      
SARI; İlimize Zazaca Öğretmeni Atandı.

SARI; Türkiye genelinde Zazaca diline ayrılan 3 kadrodan ikisinin Bingöl’e atandığını belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz SARI, Bingöl’lü öğrenciler zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun kapsamında yeniden düzenlenen ve pek çok yeniliği içeren 4+4+4 eğitim sisteminde geçen yıl sayısı artırılan seçmeli ders konusunda bu yıl da tercihini yaptığını belirtti.

             Talim Terbiye Kurulu´nca belirlenen müfredat doğrultusunda 5’inci, 6’ncı ve 7’inci sınıfta okuyan öğrenciler eğitim öğretim yılı boyunca haftada 2 saat tercih ettikleri derste eğitim görme imkanının olduğunu söyledi. Öğrencilerin seçmeli ders tercihlerini değerlendiren  Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, öğrencilerin geçen yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da kendi iradeleri ile seçmeli ders konusunda tercihlerini “Yaşayan Diller ve Lehçeler”den Zazacadan yana olduğunu söyledi.

              SARI; Çocuklar kendi dillerini, yaşadıkları bölgede konuşulan Zazaca´yı iyi öğrenmek için talepte bulunuyor, devletimiz de bu talebi karşılayarak Eylül 2014 atama döneminde Milli Eğitim Bakanlığımızca Türkiye genelinde ataması yapılan 40 bin öğretmenden Türkiye genelinde Zazaca diline ayrılan 3 kadrodan ikisinin Bingöl’e atandığını belirtti.

             İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni atanan Zazaca öğretmenlerimizin Merkez MEV Öğretmen Serkan Akyaz Ortaokulu ve Solhan Yatılı Bölge Ortaokullarında görevlerine başladığını belirten SARI; ileriki dönemlerde Zazaca dilini tercih eden öğrenci sayısının artması durumunda Bakanlığımızdan  Zazaca öğretmeni atanması hususunda talepte bulunulacaktır dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.