BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı Ilıcılar YBO’da Öğrenciler İle Öğlen Yemeği Yedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı Ilıcalar Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle beraber öğlen yemeği yedi.
Sarı Ilıcılar YBO’da Öğrenciler İle Öğlen Yemeği Yedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı Ilıcalar Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle beraber öğlen yemeği yedi.

Sarı; ziyareti esnasında sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Müdürümüz, okul yöneticilerinden okul hakkında bilgi alan Sarı okulun yemekhanesini,  ve okulun değişik yerlerinde incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Okul idaresi tarafından Milli Eğitim Müdürümüz´e okulun genel durumu ve öğrencilerle ilgili bilgiler verildi. Okul Müdür Yardımcısı Ilıcar YBO´da öğrenim konusunda önemli sorunlarının olmadığını söyledi.

Sarı, ziyarette yaptığı açıklamada okulları ziyaret ettiğini, varsa problemleri yerinde görerek çözümler bulmaya çalıştıklarını anlattı. Sarı Milli Eğitim olarak eğitime çok önem verdiklerini, ildeki eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda her zaman seferber olduklarını anlattı. Eğitim konusunda hassas olduklarını, her zaman her platformda beyan ettiklerini ve edeceklerini belirten Sarı, "Öğrencilerimizin eğitimleriyle ilgili sorun yaşamamaları için çaba gösteriyoruz. Tek isteğimiz onların okumaları ve eğitim konusunda ilimizi en iyi şekilde temsil etmeleridir. İyi okulları kazanmalarıdır. Çünkü onların eğitimden başka düşünecek hiçbir şeyleri yoktur" dedi.

Daha sonra okulun yemekhanesine geçen Sarı idareciler, öğrencilerle birlikte sıraya geçerek yemek aldı. Öğrenciler ile aynı masaya oturarak yemeği birlikte yediler. Öğrenciler Milli Eğitim Müdürünün kendileriyle aynı Masada yemek yemesini sevinçle karşıladılar. Sarı, yemek masasında birlikte oturduğu öğrencilerle yemek süresince çeşitli konularda sohbet etti. Öğrencilerin ailevi durumlarını, kaç kardeş olduklarını, dersleri ile ilgili sorular sorarak bilgi alan Sarı, yemekten sonra öğrencilerle ayaküstü sohbet etti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.