BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle 1.Eğitim Öğretim Yılını Değerlendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı başkanlığında 09 Şubat 2016 Salı günü saat 09:00’da Öğretmenevi toplantı salonunda Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve tüm İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile birinci dönem genel değerlendirme toplantısı yapıldı.
Sarı; İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle 1.Eğitim Öğretim Yılını Değerlendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı başkanlığında 09 Şubat 2016 Salı günü saat 09:00’da Öğretmenevi toplantı salonunda Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve tüm İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile birinci dönem genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantıda, 1.eğitim öğretim yılı genel değerlendirilmesi, EBA ve FATİH projelerinin tanıtımı, Seçmeli dersler ve kitap seçim modülü, okul bazlı bütçeleme sistemi, okul sütü projesi, YGS ve TEOG sınavlarının ele alınması, Destekleme ve Yetiştirme kursları ve Hedef 12 projesi konuları ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine yönelik yaptığı konuşmasında, “Başarılı, güzel ve yoğun bir yarı yılı geride bıraktık. Emeği geçen sizlere ve sizlerin aracılığıyla bütün öğretmen ve personelimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız ikinci eğitim öğretim döneminde de aynı hızla devam edecek.

Eğitim öğretim manasında yöneticilerin desteklerini esirgemediklerinin altını çizen Sarı, “Siz İdareci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rutin işlerin dışına çıkarak daha çok gayret gösterdiniz. Aynı zamanda öğretmenlerimiz için de aynısı söz konusu, görüyorum ki Bingöl’de idarecisi, öğretmeni topyekûn eğitimin ve Bingöl’ün kalkınması için elinden gelenin fazlasını yapıyorlar. Bu manada hepinize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Bu günkü toplantımızın ana maddelerinden biri de FATİH ve EBA projesi Bakanlığımız ve biz bu projeye büyük önem veriyoruz şu anda 8 milyon kullanıcısı olan bu proje hem yerli hem milli bir projedir, bu projeye sahip çıkarak öğrencilerimizi de bu proje dahil edelim. Malumunuz eğitim sistemi ve sınav sistemleri değişti yeni sınav sisteminde sınavda çıkan sorular ders kitaplarında işlenen konulardan çıkmaktadır bu nedenle öğrencilerimizi ders kitaplarının haricinde farklı kaynak kitaplara yönlendirmeyelim.

Değerler eğitimi konusu bizim olmazsa olmazımız, bu konuda siz yönetici arkadaşlarımızdan azami gayret bekliyorum diyen Sarı, Dershanelerin kapanmasıyla birlikte Bakanlığımız açmış olduğu ve bizlerinde çok önemsediği Destekleme ve Yetiştirme kurslarına ciddi bir katılım sağlanmıştır şu anda bin 200 öğretmenimizin görev aldığı kurslarımızda 19 bin öğrenci eğitim görmektedir diyen Sarı, bu İlimiz adına ciddi bir başarıdır dedi.  

Bizler okulda ve okul dışında öğrencilerimize verdiğimiz eğitim öğretim ile onları dünyaya yön veren değerlerine bağlı lider özellikler ile donatılmış bireyler olarak görmek istiyoruz. Biz onlar için buradayız ve çalışıyoruz. Bu manada yapılan çalışmaları önemsiyor ve yapmaya da devam edeceğiz.

Sarı, Ülkemizi nasıl ileriye götürebiliriz neler yapabiliriz dedik ve ilimizde birçok manada ilkleri yaptık. Sizlerinde aynı hırs ve heyecanla çalıştığınızı görüyorum. Bingöl için daha çok çaba göstermemiz gerekiyor.  Değerlerimizi ön plana çıkarmak için birçok alanda çalışmalar düzenledik. Bu manada değerler eğitimi ile ilgili  farklı çalışmalara imza attık diyerek, Fiziki manada birçok atılımın olduğunu belirten Sarı, “ İlimizde fiziki manada çok ciddi bir gelişme olduğunu görebiliyoruz. Okul sayımızla yapılan işleri mukayese ettiğimizde Bingöl çok çok öndedir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gecemiz ile gündüzümüzle hep birlikte çalışmaya gayret gösteriyoruz şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’nın konuşmalarının akabinde Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı yapılan denetimler ile bilgiler verirken, akabinde Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş Destekleme ve Yetiştirme kursları hakkında bilgilendirme yaptı. Toplantı Şube Müdürü Orhan Seven’in YGS ve TEOG sınavları ile okul bazlı bütçeleme sistemi ile ilgili sunumunun ardından görüş ve öneriler ile son buldu.

09-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-2016

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.