BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Hiçbir Öğrencimiz Açıkta Kalmayacaktır.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı TEOG tercihleri ve yerleştirmeleri ile ilgili yaptığı açıklamada; TEOG lise yerleştirme tercihlerinin sona erdiğini belirtti. Sarı, Anadolu ,Fen ve Meslek liseleri arasında puan ve yüzdelik dilimine göre tercih yapan 8.sınıf öğrencilerimiz hangi liseye yerleştiği belli oldu.
Sarı; Hiçbir Öğrencimiz Açıkta Kalmayacaktır.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı TEOG tercihleri ve yerleştirmeleri ile ilgili yaptığı açıklamada; TEOG lise yerleştirme tercihlerinin sona erdiğini belirtti. Sarı, Anadolu ,Fen ve Meslek liseleri arasında puan ve yüzdelik dilimine göre tercih yapan 8.sınıf öğrencilerimiz hangi liseye yerleştiği belli oldu.

Öğrencilerin TEOG sonuçları sonrası liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz 2015 tarihlerinde tercihlerini yaptı. TEOG yerleştirme tercih sonuçları ise, 14 Ağustos´ta ilan edildi diyen Sarı, 25 tercihinden birine yerleşemeyen Öğrencilerimiz sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedildi. Ancak bu öğrenciler Bakanlığımızın belirleyeceği tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, İlimiz genelinde 5.100 öğrencimiz TEOG sınavlarına girmiş, sınavlara giren öğrencilerimiz için İlimizde 5.560 kontenjan ayrılmıştır. Belirtilen kontenjanlara sınava giren 5.100 öğrencimizden 4.200 öğrencimiz İlimizde örgün eğitim veren Liselerimize, 800 civarında öğrencimiz Yaygın eğitim kurumlarımıza kayıtları yapılmıştır diyen Sarı, İlimizdeki Özel Liselere ise 500 ila 600 civarında öğrencimizin kayıt yaptıracağı tahmin edilmektedir diyen Milli Eğitim Müdürümüz İlimizde ayrılan 5.560 kontenjandan 1.493’ünün boş olduğunu, öğrencilerimizin tercih yapmaları halinde boş olan kontenjanlara yerleştirileceğini belirten Sarı hiçbir öğrencimiz açıkta kalmayacaktır dedi.

Sarı, Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Sarı; Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacaktır dedi.

Sarı, öğrencilerimizin tercih yaparken faydalanması için İlimizdeki Ortaöğretim Kurumlarımızın (Fen, Anadolu, Sağlık Meslek, EML ve İHL ) yerleştirmeye esas taban puanlarını gösteren tablo aşağıya çıkarılmıştır.

Taban Puan ve Boş Kontenjan Listesi İçin Tıklayın /meb_iys_dosyalar/2015_08/19024906_2015lseyerlemepuanivebokontejanlar.xlsx

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.