BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı, Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti

Sarı; Öğretmenlerimizin yaptığı çalışma tamda öğretmen mesleğine yakışır fedakarca bir çalışma, burada görev yapan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize Üniversite kapılarını açtıkları için canı gönülden tebrik ediyorum.
Sarı, Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Müdür yardımcısı Yusuf Tokuş ile birlikte Yaz sezonunda resim ve müzik öğretmenlerinin gönüllü olarak açtıkları yetiştirme ve destekleme kurslarıyla öğrencilere destek olarak Üniversiteye yerleşmesini sağlayan Bingöl Merkez Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerini ziyaret etti.

Sarı; 2014-2015 eğitim öğretim yılında Güzel Sanatlar Lisemizden Resim bölümünden mezun olan 22 öğrencimizden 17´si Müzik bölümünden mezun olan 18 öğrencimizden 10´u Üniversiteye yerleşmiştir diyen Sarı, Öğretmenlerimizin yaptığı çalışma tamda öğretmen mesleğine yakışır fedakarca bir çalışma, burada görev yapan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize Üniversite kapılarını açtıkları için canı gönülden tebrik ediyorum.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Güzel Sanatlar Lisesine yaptığı ziyarette, 2016 yılında ilk işlerinin Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi yapmak olduğunu söyledi.  

Atatürk Lisesi ile aynı binayı paylaşan Güzel Sanatlar Lisesi için bir bina yapamadıklarını ve bunun bir eksiklik olduğunu anlatan Sarı, şunları söyledi:“Özelikle bizimde bir eksikliğimiz var, bu il’e devasa okullar yaptık, ama Güzel Sanatlar Lisemizi yapamadık. Buda bizim bir itirafımız ama, 2016 yılındaki önceliğimiz Güzel Sanatlar ve Spor lisesi olacaktır. Bu iki okulun bağımsız bir binaya gitmesini önemsiyoruz. Bize, güzel düşünen, güzel kalem tutan, güzel fikirler üreten insanlar lazım. İnsanların bütün gözü Fen lisesinde. Fen lisesi de gerekli ama, bana göre burası oradan daha kıymetlidir. Bize sanat ruhuna sahip insanlar lazım. Sanatlı insan merhametlidir, sanat insanı sevgi insanıdır, sanatçı insanda eziyet yoktur. Çünkü estetik düşünür, güzel düşünür, her şeye güzel bakar. Güzel şeyler yapıyorsunuz, sanatsal anlamda ilimizin adını duyurdunuz”

Güzel Sanatlar Lisesinin geçen yıl güzel bir başarı elde ettiğini, Bingöl’ün adını duyurduğunu kaydeden Sarı, “Geçen yılda güzel başarılar elde ettiniz. Bu anlamda sizleri önemsiyoruz. Siz buraya yetenek sınavıyla yerleşiyorsunuz. Öğrenci sayısı en az olan okul Güzel Sanatlar Lisesidir. Bir çok okulun kontenjanı artarken, sizin okulun kontenjanına dokunmadık. Bu nedenle buranın kıymetini bilin. Size yeni bir mekan yapmak için, kendi okul binanıza kavuşmanız için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İlk işimiz seneye okul yapmak olacak, bu bizim eksikliğimiz ve size sözümüz olsun”dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.