BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI ; Güzel Bingöl’ümüze Hoş Geldiniz.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI İlimize yapılan yeni atamalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
SARI ; Güzel Bingöl’ümüze Hoş Geldiniz.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI İlimize yapılan yeni atamalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığımızca 2014 yılı  Atama Döneminde Türkiye genelinde toplam 40 bin kadrolu öğretmen ataması 19/09/2014 tarihinde yapılmıştır. Yapılan atama yoluyla İlimize 3 Kurumlar arası açıktan atanan, 70 Sınıf öğretmeni, 39 Okul öncesi öğretmeni, 578 Branş olmak üzere toplamda  690 öğretmen ataması yapılmıştır. İlimize yeni atanan 690 öğretmenle ilimizde branş bazında eksiğimiz kalmamıştır diyen SARI; 19 Eylül 2014 tarihinde yapılan atama sonuçlarında ilimize atanan öğretmenlerin 22 Eylül 2014 tarihi itibari ile göreve başlayacaklarını belirtti.

Ayrıca Eylül 2014 ilk atama döneminde ilimizi tercih eden ve ilimize yeni atanan öğretmenlerimize her türlü desteğin ve kolaylığın sağlanacağını belirten SARI; İlimize yeni atanan taze bilgileriyle, çiçeği burnunda eğitim neferleri ile Bingöl’müzün seviyesini bir adım daha ileriye götüreceğimize inanıyorum.

Görevlerine ilk defa başlayacak öğretmenlere yönelik olarak; İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, "Bingöl Doğu Anadolu´nun sevimli güzel bir ili. Kafanızda yer alan acabaları hemen atın. Bingöl’ün insanı değerli ve iletişime açıktır. Dolayısıyla sizin öğrencilerle ve velileriyle, çevreyle ilişkileriniz olacaktır. Bu yüzden çok şanslısınız ve güzel bir ile geldiniz. Yeni göreve başlayacaksınız. Bu nedenle sizleri tebrik ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun. Siz mesleğinizin başındasınız. Öğretmen ismi çok özel bir isimdir. Anne ve baba isimleri gibi öğretmende özel bir isimdir. Şimdi sizler öğretmen oldunuz o ismi aldınız. Sizleri evvela öğretmen olduğunuz için tebrik ediyor, uzun ve hayırlı ömürler ve başarılar diliyor ilimize hoş geldiniz diyorum" dedi. 

Göreve Başlamada İstenecek Belgeler İçin Tıklayın: /meb_iys_dosyalar/2014_09/21120243_grevebalamadastenecekbelgeler.docx

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.