BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Geleceğe Işığı Taşıyacak Bizleriz.

İlimiz bünyesinde uygulanan Değerler Eğitimi Projesi toplantısı il Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı başkanlığında 11.11.2014 tarihinde TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Sarı; Geleceğe Işığı Taşıyacak Bizleriz.

İlimiz bünyesinde uygulanan Değerler Eğitimi Projesi toplantısı il Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı başkanlığında 11.11.2014 tarihinde TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Değerler Eğitim Toplantısına Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Şube Müdürü Serhat Aran, İlçe Milli Eğitim Müdürleri  ve İl geneli Değerler Eğitimi Projesinde Gönüllü olarak görev alan Okul temsilcisi öğretmenler katıldı.

           İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen “Değerler Eğitimi Projesi” toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’nın konuşmaları ile başladı.

           Sarı törende yaptığı konuşmada projenin önemine değinerek, “Eğitimde çok ciddi değişim ve gelişim içerisindeyiz. Eğitime gönül veren öğretmenlerimiz bu projede değerlerimize sahip çıkarak büyük pay sahibi olacaklar unutmayalım ki eğitimciler olarak bizim görevimiz yoldaki taşları, engelleri kaldırmaktır dedi.

          Bu projenin başarılı olacağına inandığını söyleyen Sarı, geleceğe ışığı taşıyacak olan bizleriz bu açıdan  ışıksız kalan, İhmal edilen her çocuğumuz karşımıza hiç beklemediğimiz bir şekilde çıkma ihtimali var. Eğitimde ihmal söz konusu olmamalı. Kültürel faaliyetler önemli. Çocuklarımızın kendine güvenlerini sağlamak, hayatta başarılı ve mutlu olmaları için, sosyal kültürel sportif faaliyetler içerisinde yer almalıdırlar. Bu açıdan önemli bir proje. Biz gençlerimizin iyi eğitim almalarını, donanımlı yetişmelerini ve bunlar kadar önemli olan iyi birer insan olmalarını istiyoruz.

        Gençlerimizin insani, milli, manevi ve etik değerlere sahip olarak yetişmeleri bağlamında da çalışmalar yapmaktayız. Ahlak ve görgü kurallarını öğrenmiş öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz dedi. Okullarımızda olmazsa olmazımız değerler eğitimidir. Bu Projeyle, çocuklara sağlıklı kişiliğin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazandırmak, kişilik ve karakterlerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, milli, manevi, kültürel, toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

           Konuşmaların ardından Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimince hazırlanan sunum gerçekleştirdi. Toplantı görüş ve temenniler ile son buldu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.