BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Eğitim; Okul, Öğretmen, Veli, Öğrenci Ve İdarecilerle Bir Bütündür

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Merkezinde görev yapan ortaöğretim okul müdürleri ve İlçelerdeki ortaöğretim kurum müdürleri ile bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı yaptı.
Sarı; Eğitim; Okul, Öğretmen, Veli, Öğrenci Ve İdarecilerle Bir Bütündür

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Merkezinde görev yapan ortaöğretim okul müdürleri ve İlçelerdeki ortaöğretim kurum müdürleri ile bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı yaptı.

İMKB Bingöl Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube müdürleri, ilçe millî eğitim müdürleri ve il merkezinde görev yapan okul müdürleri katıldı.

İMKB Bingöl Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Sarı; eğitim ve öğretimde istenilen verimi alabilmek için okul müdürlerine çok iş düştüğünü söyledi.Toplantının açılış konuşmasında müdürlere seslenen Sarı; "Öncelikle bütün yönetici arkadaşlarıma başarılar diler, yeni göreve başlayan arkadaşlarıma hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum. Eğitimciler olarak büyük bir camiayız. Yeni mevzuatlar doğrultusunda bazı arkadaşlarımızın görev yerleri değişti ve aramıza yeni arkadaşlarımız katıldı. Yeni yapılanma ile birlikte gayretle, inançla, hırsla eğitim kalitesi için çalışacağımıza yürekten inanıyorum. Eğitim; okul, öğretmen, veli, öğrenci ve idarecilerle bir bütündür. Onun için birlik beraberlik içerisinde olmak büyük önem taşıyor" dedi.

Konuşmasında  sosyal medyanın kontrollü kullanılmadığı zaman öğrenciler üzerindeki olumsuz etkilerine de değinen Sarı, "Çocuklarımız ve gençlerimiz büyük risk altında. Rehber öğretmenler konuyla ilgili velilerimize yönelik bilinçlendirme ve yönlendirme toplantıları yapsınlar. Kendi okullarındaki velilerle toplantı yaparak kötü alışkanlıklarla ilgili bilgi versinler.Yine rehber öğretmenlerimiz şiddetin azaltılması ve önlemi ile ilgili çalışmalara yoğunlaşsınlar. Biz iller arası, ilçeler arası ve okullar arası sıralamayı görmek amacında değiliz. Buradaki amacımız her okulumuzun başarısını yıllara göre değerlendirmek. Beklentilerimizi belirlemek ve durumumuza ışık tutmak istiyoruz. İlimizde ne kadar okul ve kurum varsa hepsini fiziki anlamda en iyi noktaya getirmek istiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürü olarak  büyük önem verdiğim konuların başında çocuklarımızın daha iyi bir gelecek kurabilmeleri için başarının artırılması. Öğrencilerinizi bir üst eğitime hazırlarken ilgi, ihtisas ve kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirin. Örneğin mesleki eğitime yatkınlığı olan bir öğrenciden fen lisesinde veya Anadolu lisesinde başarı bekleyemeyiz" dedi.

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürlerinin talep ve düşüncelerini belirtmeleriyle sona erdi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.