BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI ; Eğitim Camiası Sizlerle Kuvvet Buldu.

Milli Eğitim Bakanlığımızca Bingöl’e ataması yapılan öğretmenlere yönelik üç gün süren ‘Uyum Eğitimi Semineri’nin ardından sertifika töreni düzenlendi.
SARI ; Eğitim Camiası Sizlerle Kuvvet Buldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığımızca Bingöl’e ataması yapılan öğretmenlere yönelik üç gün süren ‘Uyum Eğitimi Semineri’nin ardından sertifika töreni düzenlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Vakfı Bingöl Fen Lisesi’nde düzenlenen sertifika törenine Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş, Metin Suna ve öğretmenler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Taşyapan, eğitimin insana has bir davranış ve bir bütün olduğunu söyledi. Eğitim çadırının ana direğinin öğretmenler olduğunu belirten Vali Taşyapan: “Eğitim insana has bir davranıştır. Bütün canlıların içerisinde bazıları belli mesafeye kadar eğitilebilirler. Ancak, insanoğlu eğitimden en çok nasibini alan, en çok eğitime aç olan, en çok eğitime cevap veren, en çok eğitimle kendini geliştiren varlıktır. Dolayısıyla eğitim olduğu sürece öğretmenlerimiz olacaktır. Eğitim bir bütündür. Biz güzel okullar yapıyoruz, güzel yapılar inşa ediyoruz, ama bunların başına güzel öğretmenler koymazsak, hiçbirinin anlamı olmuyor. Dolayısıyla eğitim çadırının ana direği sizlersiniz. Bugün sizler için yeni bir hayat başlıyor. Artık talebelerin karşısında olacaksınız. Talebeler sizlere not verecek, talebeler sizleri değerlendirecektir.

Öğretmenlik mesleğini ‘fedakârlık’ olarak değerlendiren Vali Taşyapan: “Öğretmenlik, fedakârlık mesleğidir, hakikaten örneklik mesleğidir. İnsan kendisiyle barışık olmadığı sürece, hiç kimseye faydası olmaz. Öncelikle kendimizle barışık olmamız lazım. Dolayısıyla sizler her bir öğrencimizi ayrı bir dünya, ayrı bir fert olarak yetiştirin” dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Eylül ayı atama döneminde Bingöl’e toplam 690 öğretmenin atandığını ve bunlardan 267’sinin il merkezindeki okullarda görevlendirildiğini söyledi.

Yeni atanan öğretmenlerle eğitim camiasının kuvvet bulduğunu ifade eden Sarı: “Öğrenci bizim velinimetimizdir. Milli eğitim müdürlüğü olarak bizler sizlerin hizmetkârıyız, sizin hizmetinizdeyiz. Şuan il genelinde 500 eksiğimizle yaklaşık 2 bin 900 öğretmenle bize emanet edilen 62 bin öğrencimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Amacımız, sizlere iyi eğitim ortamı hazırlayıp bize emanet edilen ve yarının büyükleri, yarının cumhurbaşkanı, yarının valisi, yarının öğretmeni olacak bu gençlere hizmet etmektir” diye konuştu.

Bingöl’e atanan öğretmenlerin Bingöl’de kesinlikle aşağılanmayacaklarını ve hakarete uğramayacaklarını belirten Sarı: ““Sizler, her zaman Bingöllülerin tabiriyle baş tacı edileceksiniz. Bu çocuklar çok saf, çok temiz ve iyi niyetleri dışında hiçbir şeyleri yok. En önemlisi teknolojinin yanlış kullanmaktan kaynaklı olumsuz yönleri bu çocukları bozmamış. Onun için sizden isteğimiz bu masun ve temiz çocukları geleceğe taşımaktır” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından uyum eğitimi seminerine katılan öğretmenlere sertifikaları verildi.

1

12345678910111213141516171920

 

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.