BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı ; Başarı Tesadüf Değildir.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Suna ve Şube Müdürü Orhan Seven’in de katılımıyla 03.03.2015 tarihinde Genç İlçemizde görev yapan tüm Sayısal ve Sözel öğretmenleri ile Genç Anadolu Lisesinde toplantı yaptı.
Sarı ; Başarı Tesadüf Değildir.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Suna ve Şube Müdürü Orhan Seven’in de katılımıyla 03.03.2015 tarihinde Genç İlçemizde görev yapan tüm Sayısal ve Sözel öğretmenleri ile Genç Anadolu Lisesinde toplantı yaptı.

Sarı; Sözlerine başlarken başarının tesadüf olmadığını ve ilçede dereceye giren okullarımızın öğretmenlerini tebrik etti. İlimizin Eğitimdeki başarısının arttırılması için öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda okulların genel durumu ele alındı. Ayrıca okullar ders bazında da değerlendirilerek başarının arttırılması gerektiği vurgulandı.

Sayısal ve sözel branşta görev yapan öğretmenler ile ayrı ayrı toplantı yapan Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, TEOG Sınavına çok önem verdiklerini ve öğretmenlere ellerinden gelen her türlü fedakarlığı hep beraber yapmaları gerektiğini belirtti. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının önemine de değinen Sarı, kursların amacına ulaşmasının çok önem arz ettiğini söyledi. Ayrıca İkinci dönem yapılacak olan TEOG sınavında tüm okullarımızın başarılarını arttırması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sarı; “ Eğitimde önceliğimizin öğrenci ve öğretmen olduğunu hep vurguluyoruz. Özellikle ait olduğu topluma ve değerlerine her geçen gün biraz daha yabancılaşan genç kuşağı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak bizim için çok büyük önem taşıyor. Maalesef mensubu olduğu toplumun değerlerini anlamsız, gereksiz bulan bir nesil yetiştiriyoruz. Biz eğitimciler olarak acilen bu soruna bir çözüm bulmalıyız. Bu açıdan küçük yaşlardan değerler eğitimini hayata geçirmeliyiz. Çocuklarımızın güvenli ortamlarda okumaları ve zararlı alışkanlıklardan korunmaları da bizim çok önemsediğimiz başka bir konu. Sizlerin de bu konularda aktif desteğinize ihtiyacımız var; bizi destekleyin ki geleceğimizi sağlam inşa edelim.” dedi.

Sarı, konuşmasının devamında katılımcılara ‘ Başarı’ kavramını odağa alan değerlendirmeler yaptı. Eğitimin planlayıcıları olarak eğitim ve eğitim yönetiminde ‘ neden, nasıl ve hangi yöntemleri kullanarak’ başarılı olmak zorunda olduğumuzu özetleyen açıklamalar yaptı.

Sarı toplantıda bir araya geldiği öğretmenlerin sorunları, istekleri, çalışmaları hakkında değerlendirmelerini dinledi. Öğretmenlere, onlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İlimizde eğitim ve öğretim hizmetlerinin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, öğretmenlere toplantıya katıldıkları için teşekkür etti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.