BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; Amacımız Matematiği Öğrencilerimize Sevdirmektir.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, İlimizde görev yapan 79 matematik öğretmenimizin zümre ve paylaşım toplantısına katılarak, öğretmenlerle 24’er kişilik guruplar halinde eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek ve eğitimdeki başarının artması konusunda sohbet etti.  
Sarı; Amacımız Matematiği Öğrencilerimize Sevdirmektir.

 

Zümre toplantıları bu yılda devam ediyor. Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, İlimizde görev yapan 79 matematik öğretmenimizin zümre ve paylaşım toplantısına katılarak, öğretmenlerle 24’er kişilik guruplar halinde eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirmek ve eğitimdeki başarının artması konusunda sohbet etti.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ikinci dönem genişletilmiş zümre öğretmenler toplantısında, ilimizde eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar değerlendirildi. Toplantıya aynı branşlarda ders veren öğretmenler aynı salonda katıldı.

Sarı; Toplantının yeni eğitim-öğretim yılında aynı branşlarda ders veren öğretmenlerin, alanlarında daha başarılı olmaları ve bu sebeple eğitim-öğretim noktasında öğrencilere dönük daha faydalı bir girişimde bulunmalarının amaçlandığı belirtildi.

Sarı, matematik öğretmenleri ile 2014-2015 eğitim öğretim yılı 2. dönem Genişletilmiş Matematik Zümre toplantısında Eğitim ve Öğretim programlarının uygulanmasında karşılaşılan güçlükler ve bu güçlüklerin giderilmesi, öğrencilerin çalışma ve eğitim durumları ile bölgenin özellikleri incelenerek öğrencilerin başarılı olmaları konusunda alınması gereken tedbirler, derslerde izlenecek yöntem ve teknikler ile zümre sınıf öğretmenlerinin eğitim ihtiyaçları ve derslerde kullanılacak eğitim araç gerecine ilişkin donatım önceliklerinin belirlenmesi, mesleki eserler ile eğitim öğretim alanındaki yeni gelişmelerden öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve bölgedeki eğitim öğretim planlanmasına, zümre ve branşlar arası bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının artırılması gibi konular ele alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş, Metin Suna ile birlikte İMKB Bingöl Anadolu Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Lisesi toplantı Salonunda İlimizde görev yapan 79 Matematik öğretmenimiz ile 24-25 Şubat tarihlerinde 24’er kişilik guruplar halinde zümre toplantısı gerçekleştirdi. Sarı katıldığı zümre çalışmalarında öğretmenlerle, Bingöl’deki eğitim başarısının nasıl artacağı konusunda sohbet etti, önerileri dinledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı; zümre toplantılarını çok önemsediklerini dile getirerek, Bingöl’deki başarının beraberce çalışarak artacağını dile getirdi. Hiçbir kimsenin çocuklarından daha değerli bir şeyi olmadığını ve hayatlarını onlara göre planladıklarını söyleyen Sarı, Bu toplantıları sadece prosedürü yerine getirmek için değil, gerçek ihtiyacı karşılamak üzere ciddiyetle yapalım istedik ve sizler de ciddiyetle yaptınız, teşekkür ediyorum.

Biz istediğimiz kadar burada konuşup duralım değiştireceğimiz şeyler de var, değiştirmeye gücümüz yetmeyecek ama değiştirme sürecini başlatabileceğimiz, önereceğimiz şeyler de var. Bizim kendi başımıza yapacağımız, iyileştireceğimiz şeyler de var. Hiçbirimizin yer yüzünde çocuklarımızdan daha değerli bir şeyi yok. Artık hayatımızın geri kalan kısmını çocuklarımız belirliyor. Tayinlerimizi, yaşantımızı, izinlerimizi onlara göre ayarlıyoruz. Her aile çocuklarının başarılı olmasını ister. Sınavlar tabi ki tek ölçüt değil ama şu andaki başarıyı sınavlara göre ölçebiliyoruz.

Sarı, TEOG sınavında artan başarı grafiğimizin daha da arttırılmasını, üniversite sınavlarında da TEOG sınavı gibi Türkiye ortalamasının üzerine çıkılması gerektiğini, ilimizi başarıya taşıyacak öğretmenlere bu konuda güvendiğini belirtti.

Sarı, eğitim ve öğretim konusunda beklentilerini öğretmenlere aktardıktan sonra öğretmenlerden isteklerini, eğitim konusunda önerilerini dinledi, öğretmenlerin istekleri doğrultusunda çalışmalar yapacaklarını belirterek, zümre ve paylaşım toplantılarının Kimya, Fizik ve Biyoloji branşlarında devam edeceğini belirtti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.