BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; “Yöneticiler Şeffaf, İletişime Açık ve Çözüm Odaklı Bir Anlayışla Okullarını Yönetmeli”

Yedisu ve Karlıova’da 2.Dönem Başı Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
Sarı; “Yöneticiler Şeffaf, İletişime Açık ve Çözüm Odaklı Bir Anlayışla Okullarını Yönetmeli”

Yedisu ve Karlıova’da 2.Dönem Başı Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın okul ve kurum müdürleri ile durum değerlendirmesi yapmak; Ortak sınavlar, YGS/LYS sınav sonuçlarını değerlendirmek yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak, karşılaşılan ya da karşılaşılması muhtemel problemleri değerlendirmek amacıyla düzenlenen istişare toplantıları devam ediyor.

2014/2015 Eğitim Öğretim yılı 2.dönem başında Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı başkanlığında Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, İlçede görev yapan Okul Müdürleri ve Müdür yetkili öğretmenler ile Yedisu ve Karlıova İlçelerinde değerlendirme toplantısı yaptı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı; Yedisu ve Karlıova ilçelerindeki okul ve kurumlarımızda görevli müdür ve müdür yetkili öğretmenler ile 2. Dönem başı eğitim öğretim faaliyetleri hakkında istişare yaparak fikir alış verişinde bulundu. Okul yöneticileri ve öğretmenlerin uygulamanın içindeki kişiler olarak daha sağlıklı ve doğru değerlendirmeler yapabildiğini; bu nedenle de onların görüşlerini çok önemsediğini belirten Sarı bu şekilde İlçe bazlı olarak yapılan toplantılardan daha çok verim alındığını sözlerine ekledi.

Sarı konuşmasına şöyle devam etti: “Bu tür toplantılarda çok güzel tespitler, öneriler ve istekler ortaya çıkabiliyor. Çünkü sizler sahada bire bir yaşadıklarınızı bizimle paylaşıyorsunuz. Değerlendirilebilecek önerileri sizlerden de her zaman bekliyor olacağız.” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasına benzer istek ve önerilere örnekler vererek devam etti. Böyle önerilerin dikkate alınmasının, çözülmesi zor görünen problemlerin basit bir müdahale ile çözülebileceğini ve ülkemizin tamamının yararına adımlar atılmasına yardımcı olabildiğini, sözlerine ekledi

Sarı, yaptığı değerlendirmelerden sonra okul müdürlerine söz verdi; yapılan çalışmalar ve uygulamalarla ilgili görüş ve önerilerini dinledi. Toplantıya katılan müdürler sınav sisteminden bütçeye, eğitim öğretim faaliyetlerine kadar pek çok konuda değerlendirmelerini paylaştılar. Milli Eğitim Müdürümüz, dikkatle dinleyip notlar aldığı konuşmalardan çok faydalandığını belirterek okul müdürlerine teşekkür etti.

Okul müdürlerine, çalışmalarını bir ekip ruhuyla ve takım arkadaşlarıyla paylaşarak yapmalarının işlerini kolaylaştıracağını söyleyerek tavsiyelerde bulunan Sarı, “Değerli arkadaşlar, söylediklerinizi not aldık, gerekli görülenler ilgili birimlere aktarılacaktır. Sizler de astlarınızı hatta öğrencilerinizi dinleyin, onların görüş ve önerilerini dikkate alın. Böylelikle daha başarılı olduğunuzu ve kurum kültürünü kısa sürede oluşturabildiğinizi göreceksiniz.” dedi. Bütün okul müdürlerinden şeffaf, iletişime açık ve çözüm odaklı bir yönetim anlayışı sergilemelerini, isteyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, her yöneticinin kendi okulunu hem akademik anlamda hem sosyal anlamda ilgi odağı haline getirmek için farklı uygulamalar yapmalarını istedi.

Şube Müdürümüz Ömer Abdulaziz Döger Ortak sınavlar, YGS/LYS sınav sonuçları analizleri ile ilgi sunumunun ardından Milli Eğitim Müdürümüz Sarı;, toplantıyı okul müdürlerine katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ederek tamamladı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.