BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarı; “Yönetici Ben Merkezli Değil Biz Merkezli Olmalıdır.

Kiğı ve Adaklı’da 2.Dönem Başı Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
Sarı; “Yönetici Ben Merkezli Değil Biz Merkezli Olmalıdır.

Kiğı ve Adaklı’da 2.Dönem Başı Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

2014/2015 Eğitim Öğretim yılı 2.dönem başında Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı başkanlığında İlçede görev yapan Okul Müdürleri ve Müdür yetkili öğretmenler ile Kiğı ve Adaklı İlçelerinde değerlendirme toplantısı yaptı.

Ortak sınavlar, YGS/LYS sınav sonuçlarını değerlendirmek ve 2. Dönem başı eğitim öğretim faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere 13 Şubat 2015 tarihinde Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın başkanlığında ,Milli Eğitim Şube Müdürü, Orhan Seven, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Adaklı ve Kiğı’da okul ve kurumlarımızda görevli müdür ve müdür yetkili öğretmenler ile Adaklı YBO’da ve Kiğı Halk Eğitim Merkezi’nde toplantı gerçekleştirildi.

Dönem başı değerlendirme toplantısında 2014–2015 eğitim – öğretim yılının 1.dönemi ile ilgili genel bir değerlendirme yaparak okul müdürlerine seslenen Sarı; 2014 - 2015 Yılı Eğitim - Öğretim Döneminin ikinci döneminin şimdiden hayırlı olması temennisinde bulunarak şunları söyledi: “1. Dönemi sizlerinde büyük özveri ve gayretleri ile geride bıraktık. Okullarımızın ve kurumlarımızın fiziki yapılarını iyileştirmek için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok çaba harcadık ve hamdolsun büyük bir bölümünü tamamladık. Yine okullarımızın bakım onarım yönünden alımlar yaparak yöneticilerimizin yükünü azaltmış bulunmaktayız. Bakanlığımız tarafından gönderilen Tüketime yönelik mal ve malzemeler alınarak sıkıntılar giderilmeye çalışılmıştır. Okul ve kurumlarımızda yönetici olarak çalışan arkadaşlarımızın görevleri çok ağır ve özveri gerektirmektedir. Müdür ve müdür yardımcılarımıza göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.

Dönemin, başarılı ve verimli geçtiğini, sosyal ve kültürel açıdan birçok proje gerçekleştirildiğini, sportif ve kültürel faaliyetlerde ciddi dereceler elde edildiğini söyledi.2014-2015 eğitim öğretim yılında tüm öğretmenlerimizden beklentisinin yüksek olduğunu belirten Sarı; Yönetici olan kişiler araştırmacı, iyi bir organizatör ve çalışanlarıyla birlik olmalı, ben merkezli değil biz merkezli olmalıdır.  Başarının artması için bir yönetici ve öğretmenlerimizin ileriye dönük, hoşgörülü ve özverili olmalıdır. Bunun sonucunda da okulumuzun, öğretmenimizin ve öğrencilerimizin başarılarında artışlar olacağı kanaatindeyim. Yöneticilik görevini yapanlar en başta mevzuatları bilmelidirler ve araştırmacı olmalıdırlar. Yöneticilerin personelinin yaptığı görevlere göre değerlendirme yapmaları gerekir. Küçümseme duygularının olmaması gereklidir. İyi birer dinleyici olmaları ve lider olmalıdırlar. Okullarımızda ileriye dönük projelerin uygulamaya geçirilmesi için çalışmalara başlanılmalıdır. Yöneticiler sorun üretici değil sorun çözen olmalı ve başarısızlığı personele başarıyı kendine mal etmemelidir şeklinde konuştu.

Sarı; ” 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönemini de başarı ile tamamlayacağımıza inanıyorum. Yeni eğitim-öğretim döneminin tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Orhan Seven tarafından ortak sınavlar, YGS/LYS sınav analizleri ile ilgili sunum yaparak Okul/Kurum Müdürlerimize önümüzdeki dönemde yapılacaklar ile ilgili bilgiler verdi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.