BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesinde TUBİTAK Bilim Fuarı açılışı.

İlimiz Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri, Okul’da ‘4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’ açtı.
Rekabet Kurumu Anadolu Lisesinde TUBİTAK Bilim Fuarı açılışı.

İlimiz Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri, Okul’da ‘4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’ açtı.

Bingöl Valisi Köşger, Belediye Başkan vekili Feyza Başak Koç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’ın katıldığı bilim fuarında, öğrenciler hazırladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Fuarı gezen vali Köşger, öğrencileri yaptıkları çalışmalardan dolayı kutladı.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Köşger, araştırma, geliştirme AR-GE İnovasyonla ilgili ciddi bir sıkıntı olduğunu belirterek,

“Ülkemiz orta gelir tuzağından kurtulup, biran önce daha gelişmiş ülkelerin arasına karışması için gençlerimizin bu İnovasyon işlerine kafa yorması lazım. Bu anlamda Rekabet Kurumu Anadolu Lisemiz çok anlamlı bir çalışma yürütmüş. Gençlerimizin icat etmesini, keşfetmesini, hayal etmesini ve daha iyi ufuklara doğru yürümesini sağlayacak bir proje sergileniyor. Ben, emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı ise, okul idaresinin katkılarıyla öğrencilerin yaptığı çalışmaların çok önemli olduğunu ifade ederek, öğrencilerin geleceğe dönük çalışmalar yapmasının kedilerini gururlandırdığını kaydetti.

Bingöl Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri, Okul’da ‘4006 TUBİTAK Bilim Fuarı’nın gün boyu açık kalacağı bildirildi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.