BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri toplantısı düzenlendi.  İlimiz  rehber öğretmenlerinin  katıldığı  07.11.2014 tarihinde  gerçekleştirilen toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın açılış konuşmasıyla başladı.
Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı.

 

İlimiz geneli rehber öğretmenleri ile yapılan Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş’un katılımıyla İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulu konferans Salonu´nda yapıldı. Toplantıya il genelindeki okullarda görev yapan tüm  rehber öğretmen katıldı.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri toplantısı düzenlendi.  İlimiz  rehber öğretmenlerinin  katıldığı  07.11.2014 tarihinde  gerçekleştirilen toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sarı, rehber öğretmenlik görevinin önemini vurgulayarak öğretmenlerden beklentilerini dile getirdi.

Rehber öğretmenlerin sorunları, görüşleri ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı toplantıda konuşan Sarı, okullardaki rehberlik hizmetlerinin ve rehber öğretmenlerin önemine dikkat çekerek rehberlik hizmetlerinin, öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımalarına, başkaları ile iyi iletişim kurmalarına ve doğru kararlar verebilme becerisi geliştirmelerine katkı sağladığını belirtti.

Ayrıca değerler eğitimiyle ilgili bilgiler veren Sarı, geleceğimizi oluşturacak öğrencilerimizi iyiye, güzele yönlendirmek, bireyin ve ailenin eğitim çerçevesinde toplumun gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile “Değerler Eğitimi Yönergesi’nin” hazırlandığını söyledi.

Rehber öğretmenleri, velilerin bilgilendirilmesinde ve öğrencilerle iletişim kurmada büyük görevler düştüğünü belirten Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, ´´Rehber öğretmenlerimizin, öğrenci ve velilerimizi her yönden aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Eğitim öğretimde başarıyı arttırmak adına birlikte hareket edilmesi gerektiğini kaydeden Sarı geride kalan 2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılında yaptıkları çalışmalardan dolayı rehber öğretmenlere teşekkür ederek yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından il genelinde yapılacak olan çalışmalar, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı rehberlik faaliyetleri konusunda öneriler değerlendirildi.

 

 

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.