BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrencilere 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ziyareti.

Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş ve Metin Suna ile birlikte ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla
Özel Öğrencilere  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ziyareti.

 

Bingöl Valisi Taşyapan, gelişmiş bir ülkenin gereği olarak engelli vatandaşlara sahip çıkacaklarını söyledi.

Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Müdür Yardımcıları Yusuf Tokuş ve Metin Suna ile birlikte ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla 2014 yılında eğitime açılan ve 120 öğrencisi bulunan Bingöl Özel Eğitim İş Uygulama  Okulu’nu ziyaret etti.

Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle bir süre sohbet eden Taşyapan,  gazetecilere açıklamada bulundu.

Okulun yeni olduğunu ve ifade eden Taşyapan: “Bu okul eğitim öğretime yeni açtığımız bir okul. Çok güzel bir mekân oluştu. Devletimizde her branştan öğretmeni bu okula atadı. Çocuklarımıza çok güzel bir ortamda eğitim veriliyor. Okulumuzun şuan bir eksiği yok gibi ama olabilecek eksiklikleri de süreç içerisinde tamamlayacağız. Burayı çok güzel bir eğitim yuvası haline getireceğiz. Toplum olarak engellilerimize sahip çıkacağız. Çünkü bu gelişmiş bir ülkenin gereğidir. Engellilerine sahip çıkan, onları iyi derecede eğitten, topluma kazandıran toplumlar, gelişmiş toplumlardır. Dolayısıyla bizde artık gelişmiş bir toplumuz. Onlara sahip çıkarak, onları topluma kazandırarak, onları aileleriyle işbirliği yaparak, el birliği yaparak hayata kazandırıp kendi işlerini kendileri görür. Biz bu iş için çalışıyoruz” dedi.

Taşyapan, Özel Eğitim İş Uygulama  Okulunda görev yapan öğretmenlerle de kısa bir toplantı yaparak, öğrencilere verilen eğitim ve gösterilen yakın ilgiden dolayı öğretmenlere ve çocuklarına yakın ilgi gösteren ailelere teşekkür etti.

Sarı; Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her vatandaşımızın eğitim hakkının olduğu ilkesinden yola çıkarak, engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için gereken tüm çabayı göstermekteyiz diyerek, bu vesile ile tüm Engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar dilerim dedi.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.