BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Müdürleri İle TEOG Sınav Analizi ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Merkez ve ilçelerdeki tüm Ortaokul Müdürleri ile 08.04.2015 tarihinde Valilik Toplantı Salonunda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav Sistemi ile ilgili sınav analizi ve bilgilendirme toplantısı yaptı.
Ortaokul Müdürleri İle  TEOG Sınav Analizi ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Merkez ve ilçelerdeki tüm Ortaokul Müdürleri ile 08.04.2015 tarihinde Valilik Toplantı Salonunda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav Sistemi ile ilgili sınav analizi ve bilgilendirme toplantısı yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı "Geçtiğimiz yıl yeni uygulamaya başlanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı sonrasında hem ortak sınav sorularının değerlendirilmesi, hem Nisan ayında yapılacak olan 2. Dönem ortak sınavlara ön hazırlık olacak bu değerlendirme toplantısının hepimize faydalı olacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl ve Kasım ayında gerçekleşen Ortak sınavlarda yaşadığımız tecrübeler, olumlu ve olumsuz yönleri paylaşarak başarımızı daha ileri seviyeye götürmek için siz okul Müdürlerimizle fikir alışverişinde bulunarak sorunları ve çözüm önerilerini belirlemek amacıyla bir araya geldik diyen Sarı, iyi insan yetiştirmek eğitimin başında olan bizler için ana gayemiz olmalıdır.

Okul Müdürlerimizin ve Öğretmenlerimizin fikirlerine ve çözüm önerilerine çok değer verdiğini belirten Sarı, başarıyı artırmak için hep birlikte özveriyle çalışarak, temel becerileri edinememiş çocuklarımıza gerekirse ilave çalışmalar yaparak, yetiştirme kursları açarak, diğer branşlarla işbirliği yaparak hedeflerimize daha çabuk ulaşabiliriz diyerek Akademik başarının önemine değinen Sarı, bizim değişmez gündemimizden biride değerler eğitimidir, evlatlarımıza değerler eğitimini aşılamalıyız. Değerler eğitimindeki amacımız elinden ve dilinden zarar vermeyen bir nesil yetiştirmektir.

Sarı; başarıyı artırmak adına yapılan bütün çalışmaların değerli olduğunu, bu bağlamda siz idarecilerimize ve öğretmenlerimize her zaman gereken desteği vermeye hazırız dedi. "Nisan ayı sonunda da ikinci TEOG sınavları yapılacak. Siz değerli yönetici arkadaşlarımızdan ikinci dönem yapılacak TEOG sınavlarında daha çok gayret bekliyorum. Unutmayalımki Şekil verdiğimiz varlık insandır. İnsana hizmet etmek daha çok önemlidir. Yapılacak olan sınavlarda Okullarımızın röntgenini çekmiş olacağız sınav akabinde  tek tek değerlendireceğiz. Her okul kendi karnesini görmüş olacak dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz SARI’nın konuşmalarının akabinde Milli Eğitim Şube Müdürümüz Orhan SEVEN tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav Sistemi ve sınav analizi ile ilgili sunum yaptı. Toplantı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.