BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okuyorum, Bingöl´de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” Projesi Devam Ediyor

İlimiz Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Bingöl Valiliğince okullarında başarılı olan ve kitap okumayı seven öğrencilere yönelik başlatılan “Okuyorum, Bingöl´de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” projesi kapsamında öğrencilerle buluştu.
“Okuyorum, Bingöl´de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” Projesi Devam Ediyor

İlimiz Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Bingöl Valiliğince okullarında başarılı olan ve kitap okumayı seven öğrencilere yönelik başlatılan “Okuyorum, Bingöl´de Aydınlık Bir Gelecek Kuruyorum” projesi kapsamında öğrencilerle buluştu.

Öğrencileri makamında ağırlayan Vali KÖŞGER, öğrenciler ile tek tek tanışarak onlarla uzun süre sohbet etti. Okulda gösterdikleri başarılar ve kitap okuma gayretlerinden dolayı öğrencileri tebrik eden Vali KÖŞGER, öğrencilerin seçtikleri kitapları kendilerine hediye etti.

Projenin amacının okullarda devam eden kitap okuma faaliyetlerini desteklemek ve teşvik etmek olduğunu belirten Vali Yavuz Selim KÖŞGER: “Okullarımızdan özellikle kitap okumayı seven çocuklarla tanışmak ve onlara kitap hediye etmek için böyle bir proje başlattık. Sizler gibi okumayı seven, çalışkan öğrencileri görmek bizleri daima mutlu ediyor.

Bu bir tanışma vesilesi, sizlere seçtiğiniz kitapları hediye ediyoruz. Bu birlikteliğimiz sizlerin kitap okuma konusunda göstereceğiniz performans ile devam edecektir. Çevrenizde kitap okumayı caydırıcı birçok etken varken kitap okumayı seçmeniz bizleri mutlu ediyor. Bu çok önemli. Çünkü kolay elde edilen bilgi kolay unutuluyor. İnsan başta bilgi olmak ulaşmak istediği her şeye emek sarf ederek ulaşmalıdır. Kitap okuyarak elde ettiğiniz bilgiler de bunun için daha kalıcı oluyor.

Kitap okuyan insan olayların arka planını görebilir, analiz yapabilme becerisi gelişir. Kitap, ön yargıları da ortadan kaldırabilir.

Hepimizin temel amacı iyi insan, olgun insan olmak olmalıdır. İnsanlığın temel bir kumaş olduğunu düşünüyorum. İnsanlığınız iyi olursa bunun üzerine koyacağınız desen; örneğin doktor olursanız, iyi bir doktor olursunuz. “İyi insan olma” kumaşının üzerine ne koyarsanız koyun iyi iş yapmış olursunuz; iyi avukat olursunuz, iyi öğretmen olursunuz. Ancak kumaş kötü ise ne olursanız olun yaptığınız öğretmenlik de, avukatlık da, doktorluk da maalesef iyi olmaz.

İyi insan olmanın temel şartı da “bilmek”tir. İnsan önce kendisini bilmeli, çevresini bilmeli, kainatı bilmeli ki iyi insan olabilsin. Bilmek için de okumak; ilim, irfan sahibi olmak gerekir. Okumalarımızın temelinde iyi insan olabilmek olmalıdır. Okullarınızda kitap okumada temayüz gösterdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Ziyarette öğrencilere, Vali Yardımcısı Numan Tahir ŞİMŞEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Serhat ARAN, okul müdürleri ve öğretmenleri eşlik etti.

04-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-201604-06-2016

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.