BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis şoförlerine Bilgilendirme semineri verildi

Taşımalı eğitim okul servis şoförlerine yönelik  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim semineri düzenlendi.
Okul Servis şoförlerine Bilgilendirme semineri verildi

Taşımalı eğitim okul servis şoförlerine yönelik  İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim semineri düzenlendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, Okul servis şoförlerine bilgilendirme semineri düzenledi. Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen Bilgilendirme seminerine Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Şube Müdürü Kasım Kocabaş, İl Emniyet Müdürlüğünden Komiser Yardımcısı Hasan Türk, 60. Yıl Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Nuray Sünbül Dursun ve okul servis şoförleri katıldı.

          Bilgilendirme seminerinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, “Bingöl geniş coğrafyası nedeniyle farklı hava koşullarını aynı anda yaşayan bir il. Kışın bir köy okuluna kardan girilemezken, diğer köyde hava günlük güneşlik oluyor. Bu nedenle taşımalı eğitim bizleri heyecanlandıran, strese sokan bir durumdur. Öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için planlı bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Bu konuda biz duyarlıyız, sizde duyarlısınız ki bugüne kadar bizi mahcup etmediniz. Duyarlılığınızın devamını bekliyoruz” diyen Sarı  öğrenci servislerinin sadece birer ticari araç olarak görülmemesi gerektiğini belirterek; “Sizler ülkemizin geleceğini taşımaktasınız ve bu bilinç ile hareket etmelisiniz. Geçen yılı üzücü bir olay yaşamadık. İnşallah bu yılda aynı hassasiyet ile çalışacağınızdan eminim.” Dedi.

Sarı, ilimizde 515 yerleşim yerinden 58 İlköğretim ve 29’u Ortaöğretim olmak üzere 87 noktaya taşıma yapıldığını belirterek; “ İlimizde şuan 728 öğrenci servisi öğrenci taşıma işi yapmakta ve yaklaşık 8.525 öğrenci her gün bu hizmetten yararlanmakta. Sizlerden dikkat etmenizi istediğimiz en önemli konulardan biri öğrencilerin okul giriş çıkış saatlerine dikkat edilmesi. Sizlerde artık bu çocukların eğitimlerinde sorumlusunuz.” Dedi.

           Ardından 60. Yıl Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Öğretmeni Nuray Sünbül Dursun , trafik kazalarında uygulanacak ilk yardım, kaza yerinde tedbirlerin alınması ve yaralılara verilecek pozisyonlar ile ilgili servis şoförlerine eğitim verdi. Şube Müdürü Kasım Kocabaş ise, servis şoförlerine yönetmelik kurallarını bir kez daha hatırlattı. Kocabaş, “Şoförlerimiz kılık kıyafetine, konuşmalarına, öğrencilere yönelik tavır ve hareketlerine dikkat etmelidir. Şoförlerimiz hasta veya mazereti olduğunda servis şoförünü değiştirdiğini, yolda başına gelen arıza ve gecikme konularında okul müdürlerine bildirmesi gerekir” dedi. İl Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Hasan Türk Seminerde, araçlarda bulunacak işaret ve levhalar, trafik kuralları, güvenlik önlemleri ve uyulması gereken diğer kurallar anlatılarak devam etti.

Toplantıda ayrıca firma yetkililerinin ve servis sürücülerinin soru ve sorunları dinlendi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.