BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN;İlimiz merkez ilçede taşımalı eğitim uygulamaları kapsamında bulunan öğrencilere hizmet veren okul servis araçları sıkı denetime alındı. 
Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN;İlimiz merkez ilçede taşımalı eğitim uygulamaları kapsamında bulunan öğrencilere hizmet veren okul servis araçları sıkı denetime alındı.

Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz okul servis araçlarının görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi bizim için çok önemlidir. Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün görevli personellerince üç kurum Koordineli bir şekilde Bingöl’de taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşıma hizmeti veren okul servis araçları denetlendi ve denetimlere devam edilmektedir.

Okula gidiş saatinde belirli güzergahlarda başlayan denetimlerde, çeşitli köylerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu okul servis araçları durdurularak, “Okul Servis Aracıları İnceleme Formu” kriterlerine göre incelemeler yapıldı.

Denetimlerde, araçların Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmelikleri  hükümlerine tam olarak uyup uymadıkları hususlar kontrol edildi. Denetimlerde, mevzuata aykırı tespit edilen eksiklikler ve bilhassa öğrencilerle birlikte yolcu taşıdığı tespit edilen minibüs şoförlerine gerekli yasal işlemler yapılmıştır diyen ENGİN, öğrencilerin evlerinden okullarına, okullarından evlerine güvenli bir trafik ortamında gidip gelmelerini sağlamak üzere yoğun ve sürekli denetimlerin yapılacağını ve herhangi bir aksamaya meydan verilmeyeceğini ifade etti.”

 

 

ENGİN: “Öğrencilerimizin can ve mal güvenliği bizler için son derece önemledir. Bu önemin farkında olup gerekli sorumluluğu gösteren servis şoförlerimize teşekkür ediyor, aynı titizlik ve duyarlıkların devamını diliyorum”  dedi.

 

23-11-201723-11-201723-11-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.