BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerimizle Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi Kapsamında Online Toplantı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu çevrimiçi olarak yapılan toplantıda tüm okul müdürleriyle bir araya geldi.
Okul Müdürlerimizle Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi Kapsamında Online Toplantı Yapıldı

            Okul Müdürlerimizle Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi Kapsamında Online Toplantı Yapıldı.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu çevrimiçi olarak yapılan toplantıda tüm okul müdürleriyle bir araya geldi.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil Yücel ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mustafa Loğoğlu'nun katılımlarıyla başta 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi' ve okul sporları olmak üzere çeşitli konuların ele alındığı değerlendirme toplantısı yapıldı. Çevrimiçi olarak yapılan toplantıya ilçe milli eğitim müdürleri ile il genelindeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde okul müdürleri katılım sağladı.

            İl Müdürümüz Halil Yücel Yeşilay çalışmalarının önemini vurguladı ve bu çalışmalara daha fazla ağırlık verileceğini belirtti. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Sadullah Eryatan 'Sağlıklı Nesil sağlıklı Gelecek Projesi' hakkında kısa bilgiler paylaştı. Çevrimiçi toplantıya katılım sağlayan Yeşilay Cemiyeti Bingöl Şubesi Başkanı Ahmet Karaca, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında yapılan yarışmanın toplumsal farkındalığı arttırmak açısından önemine değinerek yarışma koşullarının detaylarını paylaştı.

            Toplantıya katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu okul sporlarına katılımın arttırılması gerektiğine dikkat çekti. İlimizin okul sporlarına katılım oranlarına göre 81 il arasında 74. sırada olduğu bilgisini paylaşan Mustafa Loğoğlu öğrencinin gelişiminin sadece akademik değil sanatsal ve sportif anlamda da desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

            Toplantıya ayrıca Temel Eğitim şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulhaluk Çakan, Destek Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürleri Selahattin Akıncı ve Ahmet Akgündoğdu, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Şube Müdürü Muhittin Bulut, Mesleki Eğitim ve Hayat Boyu Öğrenme Şubesinden sorumlu Şube Müdürü Mehmet Arslan katıldı. Toplantıya katılan il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri birimleriyle ilgili güncel iş ve işlemlere dair taleplerini okul müdürlerine ileterek gelen soruları cevapladılar.

            İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel toplantının verimli ve güzel geçtiğini ifade ederek Müdürlüğümüz tarafından yapılan çevrimiçi toplantıların devam edeceğini belirtti.

07-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-202207-12-2022

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.