BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerden Fedakarlık Örneği.

Karlıova Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu’ndaki öğretmenler, örnek bir davranış sergiliyor.
Öğretmenlerden Fedakarlık Örneği.

Karlıova Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu’ndaki öğretmenler, örnek bir davranış sergiliyor.

Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğretmenleri TEOG sınavına hazırlanan 8. Sınıf 90 öğrenciye evlerinde ders veriyorlar. Evlerinin tüm odalarını dersliğe çeviren öğretmenler akşam saat 18:00 – 20:00 saatleri arasında öğrencilere gruplar halinde eğitim veriyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, Şube Müdürümüz Orhan Seven İle birlikte evlerini bir eğitim yuvasına çeviren fedakar öğretmenleri ve öğrencileri evlerinde ziyaret etti. Bu yaptığınız büyük bir fedakarlık örneği. Siz değerli Öğretmenlerimizin bu davranışı, toplumsal bir bilincin oluşması açısından çok önemli diyen Sarı, Özellikle Doğu ve Güneydoğu´da zor şartlarda okumaya çalışan öğrencilerin sizler  gibi fedakâr eğitimcilerin desteğine ihtiyacı var. Sarı sizler gibi fedakar öğretmenlerimiz olduğu sürece öğrencilerin ders gördüğü odayı göstererek sizin yaptığınız gibi her öğretmenin evi bir eğitim yuvası olur dedi.

Öğretmenliğin her zaman fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu belirten Sarı, "Öğretmenliği bende sizler gibi vicdanî bir meslek olarak değerlendiriyorum. Manevî karşılığını beklediğimiz bir iş yapıyoruz. Gelecekte sizlerin yetiştirdiği bu öğrencilerimizi bir üniversite öğrencisi, öğretmen, doktor ve mühendis olarak görmek, beklediğimiz manevî karşılıktır diyen Sarı, yaptığınız bu anlamlı ve fedakarlıktan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Öğrencilerinin daha iyi bir eğitim alarak yüksek mevkilerde görmek istediklerini belirten öğretmenler, bir araya gelerek, her gün mesai saatleri dışında kendi  evlerinde ders vermeyi kararlaştırdı. Hazırlanan program doğrultusunda düzenli olarak kendi branşlarındaki dersleri anlatarak, öğrencileri TEOG sınavına hazırlanmalarını sağlıyor.

Okulda görev yapan Öğretmenler; öğrencilerimizin başarısının artması için öğretmen arkadaşlarımızla Programlı bir şekilde öğrencilerimize kendi evimizde ders veriyoruz. Bu şekilde  öğrencilerimizden de çok iyi sonuçlar almaya başladık. Sınavlarda çok iyi puanlar alıyorlar dedi.

Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri öğretmenlerinin bu davranışından büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. "Öğretmenlerimiz kendi evlerinde  bizlere ders veriyorlar. Öğretmenlerimizin ilgisi bizleri mutlu ediyor şeklinde konuştular.

Sarı; Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine yaptığı ziyaretin akabinde Karlova Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret ederek akşam etüdünde ders yapan öğrencileri ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.