BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

‘24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin tarafından Bingöl Valiliği önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Kültür Merkezinde devam eden ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ programına Vali Kadir Ekinci, Garnizon komutan V. Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkan V. Halim Sügü, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Vali Yardımcısı Taner Bolat, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşları katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aile ve Tüketici Bilimleri Öğretmeni İrem Özmen mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Engin ;Sözlerime şairimizin şu dizeleri ile başlamak istiyorum.

Bir ışık, bir ışık daha,

Gecelerin içindeki ejderle dövüşür.

Nice istemeseler de, nice önleseler de

Uyandırır toplumu

İyiye, doğruya, güzele öğretmen.

          Geçmişle gelecek arasında bir köprü vardır ve bu köprü öğretmenler sayesinde kurulur. Tarih ve kültür mirasımızın geleceğe taşınması biz öğretmenlerin, ait olduğumuz millete en büyük borcudur.

          Milletimizin tarih imbiğinden asıllarca damıtarak biriktirdiği maddi ve manevi değerlerimiz öğretmenlerimiz aracılığıyla gelecek nesiller üzerinde yaşatılmaktadır.

          Bilgi sunağını bir güneş gibi aydınlatan, çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğin mimarlarına dönüştüren değerli öğretmenlerim, bilgi susuzluğunuz hiç dinmesin. “İnsan mühendisi” olarak tanımlanan öğretmenliğin olmazsa olmaz şartı: özverili bir yüreğe ideallerle örülen sevgi kalesidir. Değerli meslektaşlarım unutmayınız ki yalnızca bu çağda değil gelecekte bile öğretmenlikle ilgili değişmeyen tek şey öğretmenlerin öğrencilerle kurduğu duygusal bağdır. En çok sevilen öğretmen en çok seven öğretmendir.

          Öğretmek, öğretebilmek gibi insanı ve insanlığı yücelten bir eylemin öncüleri, sizler; bilimin, sanatın, aydınlığın, iyiliğin, doğruluğun, güzelliğin kısacası insanı insan yapan tüm değerlerin yansıtıcısı ve yaşatıcısı olanlarsınız. Öğretmenlik, öğrenmek ve öğretmek bu dünyada var oldukça önemini koruyacak ve kutsal bir sanat olmayı daima sürdürecektir.

         

          Bu günün vesilesi ile benim öğretmen olmama emek veren öğretmenlerime saygılarımı sunarım. Ülkemizin kalkınmasına katkı vermiş şuan aramızda bulunmayan, şehadet mertebesine erişen öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emekli olan meslektaşlarıma sağlıklı ve mutlu bir yaşam, halen görevleri başında olan arkadaşlarımıza da yüce rabbimden görevlerinde başarılar temenni ediyor, aileleri ve sevdikleri ile huzurlu ve mutlu yaşamlar diliyorum.

          Hepinizi bu anlamlı günümüzde saygıyla selamlıyor ve öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum dedi.

Daha sonra tüm öğretmenleri temsilen Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nusrettin Uçar İl Müdürümüz Kadri Engin’e çiçek takdim etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri çerçevesinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ‘Öğretmen Konulu Şiir Yarışması’nda birinci olan Turgut Özal Ortaokul öğrencisi Ümmü Gülsüm Eryatan şiirini okumak üzere sahneye davet edildi.

Yeşilyurt Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Öğretmen’ konulu video gösterimi izlendi.

Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından hazırlanan ‘Öğretmen’ konulu röportaj izlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri kapsamında ‘Öğretmen’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri verildi.

Resim dalında üçüncü olan 75. Yıl İlkokulu öğrencisi Tuğçe Nacar, şiir dalında üçüncü olan Vali Güner Orbay Ortaokulu öğrencisi Yüsra Alka ve kompozisyon dalında üçüncü olan Mevlana Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Ceren Öz, hediyelerini Belediye Başkan V. Halim Sügü’den aldı.

Resim dalında ikinci olan Murat İlkokulu öğrencisi Mustafa Ayırtman, şiir dalında ikinci olan Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencisi Esmanur Tuz ve kompozisyon dalında ikinci olan TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi öğrencisi Ebru Kalçık’a ödüllerini Garnizon Komutan V. Albay Ali Olcay Küçüktepe takdim etti.

Resim dalında birinci olan İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulu öğrencisi Abdussamet Yavuz, şiir dalında birinci olan Turgut Özal Ortaokulu öğrencisi Ümmü Gülsüm Eryatan ve kompozisyon dalında birinci olan Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencisi Fevziye Arıkan’a ödüllerini Vali Kadir Ekinci takdim etti.

Program 2018 yılı içerisinde emekliye ayrılan öğretmenlerimize hizmet şeref belgelerinin Valimiz Kadir Ekinci tarafından takdim edilmesi ile devam etti.

Daha sonra kürsüye davet edilen Valimiz Kadir Ekinci, ‘Tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum. Rabbim nice öğretmenler gününü sağlık, sıhhat içerisinde görmeyi nasip etsin. Bingöl’ü eğitim konusunda dereceye girmesini sağlayan tüm öğretmenlere teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah bundan sonra Bingöl’e, Bingöl’ün aydınlık yarınlarını şekillendirecek yavrularımıza hizmet veren tüm öğretmenlerimiz ile birlikte Bingöl için çalışmaya hep beraber devam edeceğiz’ dedi.

Daha sonra mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin Ant İçme töreni yapıldı.

Öğretmen konulu skeç ile ’24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı’ salon töreni tamamlandı.

 

26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.