BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı´dan YGS Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.
Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı´dan YGS Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi. Sarı öğrencilere hitaben;

Sevgili Öğrenciler

Uzun çalışmalar sonucunda hayatınıza önemli bir yere sahip olacak ve geleceğinizle ilgili temelini atacağınız ilk adım olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 13 Mart 2016 Pazar günü gireceksiniz.

Çalışmalarınızın sonucunda sizlerin üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Bu kapsamda Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını bir ölüm kalım sınavı olarak düşünmeyiniz. Sınavdan korkmayınız. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz. Rahat hareket edin ve etrafınızda sizi sınavla ilgili kaygıya düşürecek ve telaşlandıracak ortamlardan uzak durunuz.

Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS )sınavı sizin başarınızı ölçen bir sınavdır; sizlerde böyle düşünmelisiniz.

Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Yüksek Öğretime Giriş (YGS )sınavın başarıyla geçeceksiniz ve aynı başarıyı Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girerek tekrarlayacaksınız. Sizlerde kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.

Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

Değerli Veliler

Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Unutmayın ki Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.