BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’nın Yarı Yıl Mesajı

SARI; 15 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim öğretim yılının l. Kanaat döneminde il genelinde 420 Eğitim Kurumumuzda 60 bin 474 öğrenci ve 3798 öğretmen ile
Milli Eğitim Müdürümüz Sarı’nın Yarı Yıl Mesajı

SARI; 15 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2014-2015 eğitim öğretim yılının l. Kanaat döneminde il genelinde 420 Eğitim Kurumumuzda 60 bin 474 öğrenci ve 3798 öğretmen ile öğrenci, öğretmen ve velilerimizin morallerini bozacak, motivasyonlarını negatif etkileyecek ve çalışmalarımızı aksatacak herhangi bir olumsuzluk olmadan tamamlamış bulunmaktayız.

 

Sevgili Öğrenciler; Çok yoğun ve yorucu bir dönemin ardından yarıyıl tatiline eriştik. Bazılarınızın çalışıp sorumluluklarını yerine getirmenin huzuru içerisinde iyi bir karne beklentisi var. Bazılarınızda ise iyi değerlendirilmemiş ve pek iyi performans gösterilmemiş bir dönemin ardından kırık bir karne ile karşılaşmanın kaygısı ve üzüntüsü var. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin tamamının başarısı ve daha güzel bir gelecek beklentisi ümidimizden hiç bir şey kaybetmeden çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Geleceğin Türkiye´si sizlerin özgüveni, sorumluluk bilinci ve gayretleri ile inşa olacaktır. Biz sorumlu eğitimciler, en başarısız öğrenciyi bile kazanmanın gereğinin ve gelecekte her öğrencinin şimdikinden çok daha iyi ve başarılı olabileceğinin idrakindeyiz. Sizleri çok sevdiğimizi ve geleceğinizi önemsediğimizi, eğitim kurumlarımızın ancak sizlerle anlam kazandığını bilmenizi isteriz. Sevgili öğrenciler notlarınız çok iyi ya da çok kötü olabilir. Ancak geleceğiniz sadece bu kriterlerle değerlendirmelere tabi tutulamayacak kadar önemli ve değerlidir. Eğitim kurumlarımızın varlık sebebi olan siz değerli öğrencilerimizin bu duygu ve düşüncelerle yarı yıl tatilini en iyi bir şekilde değerlendireceğini umut ediyor hepinize kucak dolusu sevgiler sunuyorum.

 

Saygıdeğer Veliler; Karnelerdeki iyi notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de başarının tek ölçüsü olmadığını bilmenizi isterim. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken sadece iyi ve kötü notlara bakmak yerine çocuğunuzun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyaçları olduğunu belirlemeye çalışınız. Çocuğunuzun elindeki karne, onun olduğu kadar sizlerinde onlar üzerindeki sorumluluklarınıza yönelik değerlendirme yapmanızı gerektiren bir belgedir. Bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ve yapamadıklarınızı görmenizi sağlar.

 

Anne ve babaların sorumluluğu çocuklarının en iyi ortamlarda eğitim almasını sağlamak ve maddi imkânlarını seferber etmekten ibaret değildir. Çocuğunuzun, yeteneklerini keşfetmeye çalıştığı ve geleceğe ilişkin önemli yönelimler sergileyeceği bu dönemde maddi desteğiniz kadar ona sunacağınız manevi desteğin sağlayacağı huzura da ihtiyacı olacaktır. Günümüzün dünyasında onların özellikle maneviyatlarını tehdit eden bir çok unsur vardır. Bunları tek başlarına karşılamalarını ve hiç bozulmadan ailelerine layık bir fert olacaklarını beklemek fazla iyimserlik olur. Siz değerli anneler kızlarınızdan ve siz değerli babalar oğullarınızdan Yüce Allah´ın bahşettiği ebeveyn muhabbetini ve ilgisini sakın koparmayın. Çünkü onlar için en zor zamanların sığınılacak güvenli limanları sizlersiniz.

 

Değerli Öğretmenler Ve Eğitim Yöneticileri; Sizler için de en az öğrencilerimiz kadar yorucu geçen bir dönemi daha geride bıraktık. Dinlenmeyi en az onlar kadar sizler de hak ediyorsunuz.

 

Öğretmenlik son derece önemli bir zihin ve emek işi hem de bir sevda mesleğidir. Siz değerli öğretmenlerimizin gayretleri ile ilimizde eğitimin çıtası her geçen gün daha iyi bir seviyeye yükselmektedir. Bir çok öğretmen arkadaşımın zor şartlar altında ve üstün gayretle önemli başarıları gerçekleştirdiğini müşahede etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz sizlerin tecrübeli ellerine, bilgi, ilgi ve şefkatine emanettir. Dünya baş döndürücü bir hızla gelişmekte ve ilerlemektedir. Banlığımızın özellikle pek çok yeniliğe imza attığı eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının II. Döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin daha etkin bir hazırlık yapabilmeniz için gerekli katkıyı yapacağımızı bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili diliyorum.´´ dedi

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.