BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin´in LYS Mesajı

Tüm Türkiye’de Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 Tarihlerinde Yapılacaktır.
Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin´in LYS Mesajı

Tüm Türkiye’de Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10-11 ve 17-18 Haziran 2017 Tarihlerinde Yapılacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

Eğitim-öğretim hayatınızdaki on iki yıllık maratonun ardından, geleceğinizi önemli oranda belirleyecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına 10-11 ve 17–18 Haziran 2017 tarihlerinde gireceksiniz.

Geleceğimizin teminatı siz öğrencilerimizin heyecanını, azmini, mücadelelerini, sabrını, inancını ortaya koyarak, fırsatları yakalayabilecekleri bir sınav süreci geçirmeleri en büyük dileğimizdir.

Ders çalışırken, test çözerken aynı zamanda motivasyonunuzu da yüksek tutmak için ayrı bir çaba sarf ettiniz. Kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz.

Sizlerin, bu duygu ve düşüncelerle stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeniz durumunda, bilgi ve birikimlerinizi en üst düzeyde sınava yansıtacağınıza inanıyorum.

LYS-1(Matematik), LYS-2(Fen Bilimleri), LYS-3(Edebiyat-Coğrafya), LYS-4(Sosyal Bilimler), LYS-5(Yabancı Dil) alanlarında, 10-18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarında çok dikkatli olmanız ve heyecana kapılmadan başarılı bir sınav süreci geçirmenizi temenni ediyor, sizlere başarılar diliyorum.

Değerli Veliler,

Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve ne kadar değerli olduklarını hissettirelim. Sınavlar gelip geçicidir ama anne-baba-çocuk ilişkisi kalıcıdır ve hep devam eder.

 

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm yönetici, öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, LYS’ye girecek öğrencilerimize Allah’tan muvaffakiyet diliyorum.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.