BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" Kapsamında Karlıova Dörtyol İlkokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" Kapsamında  Karlıova Dörtyol İlkokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı
Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi

 

Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" Kapsamında  Karlıova Dörtyol İlkokulunda Kütüphane Açılışı Yapıldı

            Kütüphanesiz okul kalmasın projesi kapsamında Hayır sever İş İnsanı Fesih Zeki Mert  tarafından yenilenerek öğrencilerimizin hizmetine sunulan Karlıova Dörtyol İlkokulumuzun kütüphanemizin açılışı  İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel ve İş İnsanımız Sayın Fesih Zeki Mert tarafından gerçekleştirildi.

            Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında Karlıova Dörtyol İlkokulunda Hayır sever İş İnsanı Fesih Zeki Mert  tarafından yenilenerek öğrencilerimizin hizmetine sunulan kütüphanenin açılışı yapıldı.

            Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından 26 Ekim 2021 tarihinde başlattığı "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde yayılmıştı.

            Karlıova Dörtyol İlkokulumuzda proje çerçevesinde İş İnsanı Fesih Zeki Mert  tarafından yenilenerek öğrencilerimizin hizmetine sunulan kütüphanenin açılışına İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, İş İnsanı Fesih Zeki Mert, Kurumumuz idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Açılışta konuşan İl Müdürümüz Yücel, Okumanın, insanları geliştiren, insanların tarihiyle, kültürüyle barışık şekilde yetişmesini sağlayan, gerek akademik gerekse sosyal, kültürel anlamda daha iyi yerlere gelmelerini sağlayan bir unsur olduğuna inanıyoruz. Kütüphanelerimizin oluşturulmasıyla süreç bitmemiş olacak. Okullarımızda kütüphaneler, sosyal ve kültürel faaliyetlerin de bir merkezi haline gelmiş olacak. Pek çok etkinliğimiz kütüphanede yapılarak öğrencilerin kitapla olan bağını daha da canlı tutmak için gayretimizi sürdürmüş olacağız." diye konuştu.

            Proje kapsamında kütüphanesi olmayan okullara yeni kütüphane kazandıramaya devam edeceklerini ve okullardaki mevcut kütüphaneleri de yenileceklerini belirten Yücel, bugün açılışını yaptığımız kütüphanelerimize desteklerini sunan hayırsever iş insanımız Sayın Fesih Zeki Mert'e destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

            Yapılan konuşmaların adından kütüphanelerin açılış kurdelesi kesildi.

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.