BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karlıova’nın Bağlıisa Bölgesi Köy Okulları Ziyaret Edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI beraberinde Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yıldız ile birlikte Karlıova İlçesi köy okullarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Karlıova’nın Bağlıisa Bölgesi Köy Okulları Ziyaret Edildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI beraberinde Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yıldız ile birlikte Karlıova İlçesi köy okullarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bingöl’ün en uzak köylerinde görev yapan öğretmenlerin Moral ve Motivasyonunu arttırmak, okulların sorunlarını yerinde görmek ve öğrencilerin eğitim durumları hakkında bilgi almak amaçlı Karlıova İlçesi Bağlıisa İlkokulu, Bağlıisa Çiçekli İlkokulu, Bağlıisi Selakan İlkokulu, Çatak ilkokulu, Yorgançayır İlkokulu, Serpmekaya İlkokulu, Serpmekaya Bedran İlkokulu, Sakaören İlk ve Ortaokulu, Kale İlkokulu, Serpmekaya Yalnızan İlkokulu ve Hasanova  İlkokullarını ziyaret eden Milli Eğitim Müdürümüz, okullarda incelemelerde bulunarak, ziyaret ettiği okullarda Sınıflara giren Sarı, burada öğrencilerle sohbet etti. Sorunlarını dinledi. Öğrencilere sorular yönelten Sarı, aldığı doğru cevaplar karşısında öğrencileri kutladı.

İlçe ve Köy Okullarına gerçekleştirdiği ziyaretlerinde İdareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet eden Sarı. Öğrencilerin durumları ve okullar hakkında bilgi alarak, öğretmenlerin eğitim ve öğretimde Akademik başarının artırılması hususunda azami gayret sarf etmeleri gerektiğini belirtti.

Sarı ziyaretinde Okulların fiziki incelemelerinin yanında öğrencilerin eğitim durumu hakkında bilgiler alırken, köy okullarında görev yapan Öğretmenleri özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Sarı, amacımız Bingöl’ün en uzak bölgelerinde görev yapan öğretmenlerimizi yalnız olmadıklarını, eğitim yöneticileri olarak her daim yanlarında olduğumuzu  hissettirmek ve öğretmenlerimizin motivasyonunu üst seviyede tutmak için elimizden geldiğince gidilmedik köy bırakmamaya çalışıyoruz. Bu amaçla en ücra köylerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz.

Bugün de Karlıova İlçesi Bağlıisa İlkokulu, Bağlıisa Çiçekli İlkokulu, Bağlıisi Selakan İlkokulu, Çatak ilkokulu, Yorgançayır İlkokulu, Serpmekaya İlkokulu, Serpmekaya Bedran İlkokulu, Sakaören İlk ve Ortaokulu, Kale İlkokulu, Serpmekaya Yalnızan İlkokulu ve Hasanova  İlkokullarını ziyaret ettik.

 

Sarı, İlimizde okulları ziyaret edip sorunları yerinde görerek tespit ettiklerini aktaran Sarı, "Özellikle köy okullarımızda eğitim ve öğretimin aksamaması ve öğrencilerin daha kaliteli eğitim almaları için yoğun çaba harcıyoruz. Amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim ortamı sunmak ve eğitim kalitesini artırmaktır" dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.