BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karlıova'da Yıl Sonu Sergisi Açılışı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası  etkinlikleri kapsamında Karlıova Halk Eğitimi Merkezi'nin "Yıl Sonu Karma Sergisi" açıldı.
Karlıova'da Yıl Sonu Sergisi Açılışı.

Karlıova'da Yıl Sonu Sergisi Açılışı.

            Hayat Boyu Öğrenme Haftası  etkinlikleri kapsamında Karlıova Halk Eğitimi Merkezi'nin "Yıl Sonu Karma Sergisi" açıldı.

            Yıl Sonu sergisinde kumaş dokuma ve dikiş nakış eserlerinin yer aldığı serginin açılışı İlçemiz Kaymakamı Sayın Sedat Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel tarafından yapıldı.

            Karlıova Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen kurslara katılım sağlayan kursiyerlerin bir yıl boyunca ürettikleri eserler düzenlenen yılsonu sergisinde beğeniye sunuldu. Karlıova Halk Eğitim Merkezi açtığı kurslar ile hem vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi hem de ev ve ülke ekonomisine katkıda bulundurmayı amaçlıyor.

            Karlıova'da sergisi yapılan ürünlerin açılışında konuşan İl Müdürümüz Yücel Halk Eğitim Merkezlerimiz 7'den 77'ye herkese hizmet eden bir kurumdur. Halk Eğitim Merkezimiz açtığı kurslar ile vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi, ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Trikotaj, Geleneksel El Nakışları, Makine Nakışları, Kumaş Boyama, Kadın Üst Giyim, Ebru Kursu, Tel Kırma, Makinede Aplike " olmak üzere daha birçok dalda kursların açıldığını söyledi.

            Birbirinden farklı ürünlerin yer aldığı sergide İl Müdürümüz Yücel, kursiyerlerden yaptıkları ürünlerin teknik özellikleri, kullanılan malzemelerin kalite ve işlevlerinin yanı sıra her ürünün ne kadar sürede tamamlandığı gibi konularda da detaylı bilgiler aldı.

            Sergi açılış kurdelesini kesen İlçe Kaymakamımız Sedat Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel ve protokol üyeleri, kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel el emeği ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezdiler. Kursiyer ve öğreticilerden bilgi alan Yücel, emeği geçen herkese teşekkür etti.

02-06-202202-06-202202-06-202202-06-202202-06-202202-06-202202-06-202202-06-2022

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.