BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalorifercilere Eğitim Semineri

Okul ve Bağlı Kurumlarımızda görev yapan kaloriferciler için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından eğitim semineri düzenlendi.
Kalorifercilere Eğitim Semineri

Okul ve Bağlı Kurumlarımızda görev yapan kaloriferciler için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından eğitim semineri düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü tarafından sıvı ve katı yakıtlı kalorifer kazanlarının tekniğine uygun yakılması ve bakımı işlerinde çalışacaklar için açılan “Yetkili Kalorifer Ateşçisi Kursu” tamamlandı.

 

Bingöl Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü tarafından Müdürlüğümüze bağlı Kurum ve okullarda görev yapan kaloriferciler için eğitim semineri düzenlendi. Yaklaşık 1 hafta devam eden seminerlerin sonunda çevre kirliliğini en aza indirmek için katılımcılara kalorifer yakma teknikleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

“Kalorifer kazanlarının tekniğine uygun yakılması” semineri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Makine Mühendisi Aydın Bulşu tarafından verildi. Bulşu, eğitim semineri hakkında, “Hali hazırda kazan yakanlara yönelik yapılan bir seminerdir. Kalorifercilerimizin teknikleriyle havayı daha az kirletmeleri ve usulüne uygun yakma tekniklerinin verildiği bir seminerdir. Kalorifer yakıcıları, aldıkları eğitim ile bilinçleniyor” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, kalorifer ateşçiliğinin toplum hayatında önemli rol oynayan meslek dalları arasında yer aldığını belirterek, açılan kurslarda verilen eğitimle kalorifer kazanlarını, işletme kurallarına göre, güvenlik önlemlerini alarak çalıştıran, basit bakım ve onarımını yapan kişiler yetiştirildiğini söyledi.

Eğitim seminerinde ısıtma tesislerinin sebep olduğu hava kirliliğini azaltmak ve yakıtta tasarrufun sağlanmasını gibi genel bir bilgiler verilmiştir diyen Sarı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.