BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Ortaokulları arası “Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Karlıova ilçesinde İmam Hatip Ortaokulları arası “Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.
İmam Hatip Ortaokulları arası “Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Karlıova ilçesinde İmam Hatip Ortaokulları arası “Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları arası  “Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı Güzel Okuma yarışması” yapıldı.

Merkez Karlıova Ulu Cami’inde düzenlenen ve 10 imam hatip Ortaokulunun ve 17 öğrencinin yarışmacı olarak katıldığı etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yıldız, Okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yarışma öncesi kısa bir konuşma yapan Engin, “Bu güzel yarışmaya şahitlik yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bundan ötürü tüm katılımcıları Allah’ın güzel selamıyla selamlıyorum diyen Engin, Bugün burada güzel kardeşlerimiz Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okuyarak Kur’an-ı bir kez daha sevdirmenin, bir kez daha okumaya bizleri teşvik etmenin gayreti içinde bulundular. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güzel yoldan hiç ayrılmasınlar ve hep ailelerine, çevrelerine, toplumlarına bu güzelliklerle örnek olsunlar. Son dönemde toplumların içinde bulunduğu bu zilletten çıkaracak olan Kur’an-ı Kerim’i genç nesillere sevdirmenin yolu da bu olacaktır. Bu anlamda bu genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onları yalnız bırakmayan, onların yetişmesinde emeği geçen ailelerine, kardeşlerine, onları en güzel yetiştiren öğretmenlerine, okul yöneticilerine hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Sâdâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması´nda Karlıova Şehit Hacı Alan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ali Amil birinci, Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ebubekir Yararlı ikinci, 15 Temmuz Şehitleri  İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Davut Burkay ise üçüncü oldu.

Genç Sâda Ezan´ı Güzel Okuma Yarışması´nda Solhan Yeşiova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Abdulkerim Yıldız birinci, Genç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf Döner ikinci, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Bedir Emen ise üçüncü oldu.

 

Dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ve protokol tarafından plaket, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

26-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-201726-12-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.