BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunda Kutlandı.

Köşger; TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunda 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle İlköğretim haftası kutlama programına katıldı.
İlköğretim Haftası TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunda Kutlandı.

Köşger; TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunda 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle İlköğretim haftası kutlama programına katıldı.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bingöl, eğitim öğretimde fiziki hizmetler açısından Türkiye’deki en iyi illerden birisi” dedi.

İlimiz Valisi Köşger, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğ General Yunus Kotaman, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, İl Jandarma Komutanı ve diğer kurum müdürleri ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından yapılan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Cevdet Yılmaz Ortaokulunu ziyaret etti.

Burada öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Köşger, daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Eğitim öğretim yılı açılışı münasebetiyle gerçekleştirilen ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Köşger, Bingöl’ün, eğitim öğretimde fiziki hizmetler açısından Türkiye’deki en iyi İllerden birisi olduğunu söyledi. Şuan itibariyle il genelinde 413 okulda 60 bin 510 öğrenciye eğitim verildiğini kaydeden Köşger, şunları söyledi:

“İl genelindeki okullarımızda 3 bin 423 öğretmen arkadaşlarımız maarif kadrosunda yer almakta. Eğitim öğretim normu itibariyle iyi bir durumdayız. Eksiklikler var onları da ücretli öğretmenlerle dolduracağız. Ancak hem fiziki hem eğitim öğretim kadrosu itibariyle oldukça iyi durumdayız. Bunun önümüzdeki dönemlerde çok iyi başarılar getirmesini bekliyoruz. Eğitim maarif davamızda fiziki olarak, eğitim öğretim kadrosu olarak iyi duruma geldik Bundan sonra daha iyisini yakalamak için gayret içerisindeyiz. Şuan 43 okul inşaatı devam ediyor, bunlardan 18’ini hazır hale getirdik ve bu okullarımızda eğitim öğretim başladı .İleriki günlerde peyderpey bunların açılışlarını da yapacağız inşallah”

Vali Köşger, yapılan açıklamanın ardından okuldan ayrıldı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.