BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize Yeni Atanan Öğretmenler Çiçeklerle Karşılandı.

Bingöl’e yeni atanan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı tarafından Çiçekle karşılandı.
İlimize Yeni Atanan Öğretmenler Çiçeklerle Karşılandı.

Bingöl’e yeni atanan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı tarafından Çiçekle karşılandı.

15/09/2015tarihinde yapılan atama sonuçlarına istinaden öğretmenlerin göreve başlama işlemleri 16.09.2015 tarihi itibari ile başlamıştır. Göreve başlama işlemlerini için Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen öğretmenleri makamında kabul eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI, öğretmenleri çiçeklerle karşıladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, İlimize yeni atanan öğretmenlere  “Büyük eğitim ailesine yeni katılmış meslektaşlarım, İlimize hoş geldiniz. Severek ve isteyerek bu mesleğe gönül verdiğinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sevgi, azim ve heyecanla yeni neslimize ivme kazandıracağınızı düşünüyorum. Sizleri görünce öğretmenliğe atandığım ilk günlerin heyecanını ve mutluluğunu sizlerle yeniden yaşadım. Mesleğinizin hepinize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Sarı “Göreve yeni başlayan öğretmenlerin eğitime güç katacağına inandığını dile getirerek, "Bizim gülen yüzümüz, toplumun güler yüzü olacağı için şehrimize yeni atanan öğretmen kardeşlerimizi güler yüzle ve çiçeklerle karşılamak istedik. Bizim mesleğimiz diğer mesleklerden farklıdır. Gönül zenginliğinin en bol olduğu meslek bu meslektir. Bundan dolayı yorulmadan usanmadan, yılmadan ve sevgimizi katarak bu mesleği icra ediyoruz. İlimizde değişik branşlarda bakanlığımızdan 64 sınıf, 415 branş olmak üzere 479 öğretmen atandı. İlimize gelen Öğretmenleri çiçeklerle karşılamak istedik diyen Sarı, İlimize yeni atanan arkadaşlarımıza bütün işlemlerinde yardımcı oluyoruz. En kısa sürede okullarına göndereceğiz. Bir uyum programından sonra bütün öğretmenlerimizi görevleri başında görebileceğiz dedi.

Sarı; Milli Eğitim Bakanlığımızca 2015 Eylül ilk Atama Döneminde toplam 37 bin kadrolu öğretmen ataması 15/09/2015 tarihinde yapılmıştır. Yapılan atama yoluyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz için ayrılan 479 kişilik kontenjanın tamamı atanmıştır.    

İstenilen Belgeler İçin Tıklayın: /meb_iys_dosyalar/2015_09/16020759_limizelkatamaleatananretmenlerdenstenecekbelgeler.docx

   

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.