BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde TEOG Sınavı Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlandı

Bingöl genelinde 73 okulumuzda 5 bin 127 öğrencinin ter döktüğü 2. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları sorunsuz bir şekilde tamamlandı.
İlimizde TEOG Sınavı Sorunsuz Bir Şekilde Tamamlandı

Bingöl genelinde 73 okulumuzda 5 bin 127 öğrencinin ter döktüğü 2. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

İl genelindeki toplam 73 Sınav merkezinde gerçekleştirilen 2. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına ortaokul 8. Sınıfta öğrenim gören 5 bin 127 öğrencimiz katıldı. İlimiz öğrencilerinin iyi bir üst okula yerleşebilmek için ter döktüğü TEOG sınavları 29-30 Nisan 2015 tarihinde sorunsuz olarak tamamlandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ve Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı ile özellikle kırsal kesimde bulunan, Kırkağıl, Sancak merkez, Sancak Ahmet Yesevi, Sudüğünü, Ilıcalar Merkez, İçmeler Mehmet Akif İnan, Çeltiksuyu Sabah Gazetesi, İMKB Sarıçiçek, Dik Milli Egemenlik, Gözer, İMKB Kaleönü ve İbni Sina Ortaokullarını ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, yaptığı açıklamada; “Bingöl ilimizde yapılan 2. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş (TEOG) sınavlarına ilişkin olarak, çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda sınav geçirmeleri için sınav salonlarının iyileştirilmesi konusunda çalışmalarımızı tamamlamıştık. Önceden almış olduğumuz önlemler neticesinde (TEOG) sınavının yapıldığı iki gün boyunca ilimizde herhangi bir sorun yaşanmaması ve sınavların sağlıklı bir şekilde tamamlanması bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Sınavın devam ettiği 2 gün boyunca bütün yöneticileri bu alanda görevlendirdiğini ifade eden Sarı, “Sınavların başarılı bir şekilde uygulanmasında desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’e sınavın güvenli bir şekilde uygulanmasında özverili çalışmaları nedeniyle İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün değerli mensuplarına, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz idarecilerine, sınav komisyon üyelerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine, okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve onları yetiştiren fedakar anne ve babalara başarılar diliyorum dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.