BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Valisi Yavuz Selim Köşger Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu.

İlimiz Valisi Yavuz Selim Köşger Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi  İnşaatında İncelemelerde Bulundu.

İlimiz Valisi Yavuz Selim Köşger 2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılında hizmete girmesi planlanan Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi  İnşaatında İncelemelerde Bulundu. İnceleme gezisine Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, ve Şube Müdürü Serhat Aran eşlik etti.

Beraberindeki heyetle birlikte okul inşaatını gezen Vali Köşger, il merkezinde yapımı devam eden 16 derslikli, 200 öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu, konferans salonu ve spor salonu olan  Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını yerinde inceleyerek  inşaatların tamamlanma süreci ile ilgili müteahhit firmalardan bilgiler alıp, inşaatların projelerine uygun olarak tamamlanması talimatını verdi

Vali Köşger Bingöl’ün eğitime çok büyük önem verdiğini ve eğitimde engel tanımayan bir il olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, Bingöl İlimizde çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriliyor. Bu yatımların büyük bir kısmı bitti diğerleri ise önümüzdeki dönemde hizmete sunulacaktır. Bingöl’ün eğitim alanında dünden daha iyi bir konuma gelmesi ve eğitim kalitesinin arttırılması amacıyla çalışmalarımız artarak devam etmektedir. Çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biride eğitimdir. Bir ülkenin kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesi ancak eğitimle mümkün olabilir. Bizlerde bu bilinçle Bingöl’ün il ve ilçelerinin okul ve derslik sıkıntılarının çözülmesi noktasında mesai mefhumu gözetmeksizin Valilik olarak yoğun gayret serf ediyoruz dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.