BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yücel, Meslek Liselerimiz Altın Çağını Yaşıyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel İlimizdeki Meslek Lisesi Müdürleri İle Toplantı Yaptı.
İl Müdürümüz Yücel, Meslek Liselerimiz Altın Çağını Yaşıyor.

İl Müdürümüz Yücel, Meslek Liselerimiz Altın Çağını Yaşıyor.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel İlimizdeki Meslek Lisesi Müdürleri İle Toplantı Yaptı.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, İlimiz genelinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile bir araya geldi.

            Genç Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mehmet Arslan, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Soysal ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri katıldı.

            Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil Yücel: Bizler Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımızın, Ülkemizin geleceğinde çok önemli olduğuna inanmaktayız. Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in himayelerinde yürütülen 2023 Eğitim Vizyonunda da en önemli başlıklardan biri, Mesleki ve Teknik Eğitim ve şu an mesleki eğitimde hem ilimizde hem de ülke genelinde adeta bir devrim yaşanıyor. Mesleki ve teknik eğitimi güçlendirmek için özellikle son bir yılda atılan adımlar ve hayata geçirilen projeler meslek liselerine ilgiyi artırdı. Metalden elektroniğe, makineden bilişim teknolojilerine kadar birçok alanda gençlere "altın bilezik" kazandıran meslek liselerine ilgi yeniden artmaya başladı. Okullarımız bünyesinde oluşturulan yeni atölyeler ve kurulan döner sermayelerle öğrencilerimiz kendi alanlarında en iyi şekilde yetişmekte ve bu ülkenin iş gücüne, sanayisine katkı sunmanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktalar dedi.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil Yücel'in konuşmasının ardından, MESEM Programı, 10 Bin Okul Projesi, Kurum Takip Sistemi ve Sinai Mülkiyet, "Meslek Liselerindeki yapılacak çalışmalar, okullarda ihtiyaç duyulan alan ve dalların açılması, Meslek Liselerinin daha cazip hale getirilmesi yapılacak çalışmalar, TÜBİTAK Projelerine katılım, yıl içerisinde gerçekleştirilecek faaliyetler gibi gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı karşılıklı görüş alışverişinden sonra sona erdi..

18-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-2023

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.