BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Rahmi Güney'in "2021-2022 Yılı Eğitim-Öğretim Yılı" Mesajı

Koronavirüs sebebiyle 1,5 yıldır hasret kaldığımız yüzyüze eğitime 6 Eylül Pazartesi günü başlıyoruz.
İl Müdürümüz Rahmi Güney'in

İl Müdürümüz Rahmi Güney'in "2021-2022 Yılı Eğitim-Öğretim Yılı" Mesajı

Koronavirüs sebebiyle 1,5 yıldır hasret kaldığımız yüzyüze eğitime 6 Eylül Pazartesi günü başlıyoruz.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'na başlayacak olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

En büyük temennimiz de herhangi bir aksaklığa uğramadan sürecin başarıyla tamamlanmasıdır.

Peşinen ifade edelim ki, sürecin başarıyla sürdürülebilmesi için hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda öncelikle sırası gelenlerin derhal koronavirüs aşılarını yaptırmaları, çocuklarımız ve gençlerimiz dahil olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, devletimizin bu konuda en yetkin uzmanlarının, üzerinde özenle ve özveriyle derinlemesine çalışarak belirlemiş oldukları; başta maske, mesafe,  hijyen  olmak üzere pandemiden korunma tedbirlerine tam olarak uymaları ile mümkün olacaktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler bizim geleceğimizin mimarları, aydınlık yarınlarımızın teminatı, devletimizin ve milletimizin temel direklerisiniz. Yarınlarınız için sizlere sunulan fırsatları, ortaya konulan emekleri ve yapılan çalışmaları en iyi şekilde değerlendireceğinize olan güvenimiz tamdır.

Değişen ve gelişen dünyada bilginin her geçen gün yenilendiği ve güncellendiği bilgi çağında donanımlı ve yüksek karakterli bireyler olarak yetişmek için en büyük sermayenizin bilgi olduğunu asla unutmamalısınız.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizlerin özverisi, emeği ve rehberliğinde yetişecek olacak çocuklarımızın vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerleri haiz bireyler olarak yetişmeleri en büyük beklentimizdir.

Halen devam eden koronavirüs salgını dolayısıyla, eğitim- öğretim faaliyetlerine yüz-yüze devam edilebilmesi için sizlerin gayretine ve sabrına ihtiyacımız bulunmaktadır.

Çocuklarımızın okullarımızda ve sınıf ortamında eğitimlerini kesintisiz olarak ve başarıyla sürdürebilmeleri için öğrencilerimizin, maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet etmeleri noktasında rehberlik etmenizi ve rol model olmanızı bekliyoruz. 

Kıymetli Velilerimiz,

Yeni eğitim-öğretim yılında, Valiliğimizin koordinesinde; salgınla mücadele tedbirleri ve ilgili Bakanlıklarımızın belirlediği kurallar dahilinde ilimiz genelinde, tüm okullarımızda, sınıflarımızda çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve eğitimlerini başarıyla sürdürebilmeleri için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Alınan tedbirlerin uygulanması noktasında, okul idarecilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimiz ve diğer görevlilerimizle iletişim ve uyum içerisinde olmanız eğitim-öğretimde ki başarımızı şüphesiz olumlu etkileyecektir. Hep birlikte el ele vererek bu sürecin devamlılığını sağlayalım ki evlatlarımız okullarından ve öğretmenlerinden mahrum kalmadan, verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirebilsinler. 

Bu duygu ve düşüncelerimle; 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın velilerimize, öğretmenlerimize, eğitimin tüm paydaşlarına ve geleceğimizin teminatı evlatlarımıza hayırlı olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.