BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Güney'in Ara Tatil Mesajı.

Ara tatillerde eğitime ara vermiyoruz çocuklarımızı hayattan öğrenmeye, gönderiyoruz. 
İl Müdürümüz Güney'in Ara Tatil Mesajı.

İl Müdürümüz Güney'in Ara Tatil Mesajı.

2019-2020 eğitim öğretim yılında ilimizde hizmet verdiğimiz 361 okulumuzda eğitim öğretim gören 58.245 öğrencimizin heyecanla bekledikleri 1'inci ara tatili 18.11.2019 tarihi itibariyle başladı.

Ara tatillerde eğitime ara vermiyoruz çocuklarımızı hayattan öğrenmeye, gönderiyoruz. Ara tatillerde ilimizdeki tüm eğitim kademeleri için hazırlanan faaliyetler doğrultusunda farklı etkinliklerle öğretmeye devam ediyoruz. Ara tatil, eğitim öğretime verilen bir aradır. Çocuklarımızın dışarıda kültürle, sanatla, sporla, doğayla, değerlerimizle buluşma vaktidir.

 

Öğrencilerimize yönelik ara tatil etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesinin veli ve öğrencilerimiz için hazırlanmış, Velilerimiz, 15 Kasım Cuma akşamı itibarıyla, ilimizde 18-22 Kasım'daki 5 günlük sürede yapılacak faaliyetleri, tüm eğitim kademeleri için  'aratatil.meb.gov.tr' internet adresinden görebileceklerdir.

 

Öğrencilerimize yönelik etkinliklerin okul dışında yapılacağının altını çizen Güney, Belediye başkanlığı, Kamu Kurum Kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, vakıflar ve sanayi kuruluşlarıyla iş birliği halinde faaliyetlerimizi düzenleyeceğiz.

 

Güney, ara tatil dönemi için çalışan anne babalarımıza yönelik te etkinliklerin hazırladığını aktararak, "Eğitime verilen arada, anne ve babaların çocuklarıyla daha nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz. Öğrencilerimize yönelik hazırladığımız etkinlik programı, gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 16 ana başlıkta topladık.

 

Aile günü" kapsamında öğrencilerin annesi veya babasının iş yerine gideceğini belirten Güney, "Çocuklar, annesi veya babasının yaptığı işi, iş arkadaşlarını, iş ortamını görecek. Çocuk, annesi ya da babasının iş yerinde bir gün geçirecek.

2019-2020 eğitim öğretim yılının 1'inci döneminde emeği geçen öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve eğitim camiasında görev alan tüm personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.