BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Güney (Z) Kütüphane Açılışını Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, Atatürk İlkokulunda Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane) açılışını gerçekleştirdi.
İl Müdürümüz Güney (Z) Kütüphane Açılışını Yaptı.

İl Müdürümüz Güney (Z) Kütüphane Açılışını Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, Atatürk İlkokulunda Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane) açılışını gerçekleştirdi.

Z Kütüphanenin açılışına İl Müdürümüz Rahmi Güney, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Atatürk İlkokulunda Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane) düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Atatürk İlkokulunda Z Kütüphane açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney 5 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı'nca uygulamaya konan Z kütüphanelerinin öğrencilere sağladığı faydaları da bir bir anlattı.

Güney, Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi bugün Atatürk İlkokulunda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu projede geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin sosyal, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, eğitim desteği verilerek topluma faydalı bireyler olmalarının sağlanması hedeflenmiştir. Bununla birlikte öğrencilerimizin öğrenme ve araştırma becerilerinin geliştirilmesi, verimli zaman geçirmeleri sağlanarak suç ortamlarından uzak tutmak, tarih bilinciyle de geçmişimizden güç alarak geleceğe emin adımlarla yürümeleri amaçlanmıştır diyen Güney, çocuklarımızın yetiştirilebilmesi, iyi bir geleceğe hazırlanabilmesi için devlet olarak, millet olarak, veli olarak ve eğitim camiası olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Geçmişten günümüze doğru geldiğimizde Türkiye'de eğitimin kalitesinin nereden nereye geldiğini görebiliyoruz. Altyapı olarak eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Bingöl geneline bakıldığında bu anlamda ciddi bir şekilde altyapı eksikliğimizin olmadığı da aşikardır. Bu alanlardan çıkacak çocuklarımız bizlerin geleceği olduğu için altyapıya önem vermemiz, geliştirmemiz ve korumamız lazım. Burada önemli olan eğitimin kalitesinin artmasıdır ve bu yöndeki çalışmalar da inanıyoruz ki çocuklarımızda başarı oranına doğrudan etki edecektir."

(Z) kütüphaneyi gezen Güney ve beraberindekiler öğrencilerle bir süre sohbet ederek, onlara bu hizmetlerden en güzel şekli ile faydalanması gerektiklerini ve topluma, ülkeye daha yararlı bireyler olmaları nasihatlerinde bulunarak, öğrencilere ileride olmak istedikleri meslek dallarını sorması ile son buldu.


 

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.